XXVIII Niedziela zwykła – 10.10.2021 r.

  1. Trwa miesiąc październik; dziś nabożeństwo różańcowe o godz. 17.00, w tygodniu o godz. 17.30.
  2. Dziś przeżywamy 21 Dzień Papieski pod hasłem: „Nie lękajcie się”. Po Mszach św. zbiórka na cele Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia, która pomaga zdolnej młodzieży z niezamożnych rodzin. Dziękuję za pomoc członkom Akcji Katolickiej i młodzieży. Taca przeznaczona na potrzeby parafialne.
  3. W tym tygodniu w liturgii: środa – bł. Honorata Koźmińskiego, piątek – św. Teresy od Jezusa, sobota – św. Jadwigi Śląskiej i rocznica święceń biskupich ks. abpa Józefa Michalika.
  4. Jutro po Mszy św. wieczornej spotkanie Akcji Katolickiej, a w czwartek spotkanie Koła Rodziny Radia Maryja; zapraszamy serdecznie, by włączyć się w te grupy duszpasterskie.
  5. Ruch Apostolstwa Młodzieży w naszej parafii wraz z Domowym Kościołem zapraszają na adorację Najświętszego Sakramentu w piątek (15 października) po wieczornej Mszy św. Będzie ona przeżywana w duchu maryjnym wraz ze św. Janem Pawłem II. Adoracje będą odbywały się przez cały rok w każdy trzeci piątek miesiąca po Mszy św.
  6. Za tydzień Niedziela Misyjna; taca będzie przeznaczona na misje; również w następną niedzielę nabożeństwo ku czci św. Rity.
  7. Zbieramy klucze drzwiowe na misje, które prowadzą księża werbiści. Prosimy przynosić je do zakrystii lub do kancelarii parafialnej.
  8. Za tydzień w Płowcach o godz. 10.00 będziemy świętować 25-lecie tamtejszego kościoła pod przewodnictwem ks. bpa Krzysztofa Chudzio. Przygotowaniem będzie modlitewne triduum – od czwartku do soboty: o godz. 17.30 różaniec i po nim Msza św. z homilią.
  9. ,,Stowarzyszenie Opieki nad Starymi Cmentarzami w Sanoku” za tydzień, w dniu 17 października tego roku, będzie kwestowało przy naszym kościele na rzecz ratowania zabytkowych mogił usytuowanych na sanockim cmentarzu. Tym razem renowacji ma być poddany nagrobek Kazimierza Sulimierskiego, inżyniera związanego z fabryką Autosan. Jego życiorys jest w gablocie parafialnej. Za złożone ofiary Stowarzyszenie składa z góry serdeczne Bóg zapłać.
  10. W minionym tygodniu na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy śp. Edytę Bieńczak, Mieczysława Kopcia i Marię Wójcik. Wieczne odpoczywanie racz im dać, Panie, …
11 października 2021|