XXVI Niedziela zwykła – 26.09.2021 r.

 1. Dziś odbywa się w kościołach tzw. liczenie wiernych.
 2. W liturgii najbliższego tygodnia: poniedziałek – św. Wincentego a Paulo, wtorek – św. Wacława, środa – świętych archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała (w Sanoku uroczystość św. Michała Archanioła, głównego patrona miasta – o godz. 18.00 Msza św. w intencji naszego miasta, czwartek – św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła, piątek – św. Teresy od Dzieciątka Jezus, sobota – świętych Aniołów Stróżów.
 3. W środę (29 września) w naszej farze zostanie zaprezentowane najsłynniejsze dzieło muzyki religijnej „Requiem’ Wolfganga Amadeusza Mozarta o godz. 19.00. Z tego powodu (ze względu na próbę) adorację zakończymy po Koronce do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00, nowenna będzie jak zwykle o godz. 17.40.
 4. W tym tygodniu pierwszy piątek i sobota miesiąca. W czwartek spowiedź św. od godz. 17.30; w Stróżach i Płowcach od godz. 17.00. W piątek spowiedź św. od godz. 16.00. W pierwszą sobotę ostatnie w tym roku nabożeństwo fatimskie; rozpoczniemy je o godz. 17.00. W tym dniu młodzież maturalna udaje się w corocznej pielgrzymce na Jasną Górę.
 5. W piątek rozpoczyna się miesiąc październik. Zachęcamy gorąco do udziału w nabożeństwach różańcowych. Będziemy je odprawiać codziennie o godz. 17.30, w niedziele o godz. 17.00. Nie szczędźmy czasu na wspólną modlitwę. Za wspólnotowe odmówienie różańca (5 tajemnic) można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami: wyzbycie się wszelkiego przywiązania do grzechu, nawet lekkiego, spowiedź i Komunia św. oraz modlitwa w intencjach papieża. Brak któregoś z warunków sprawia, iż odpust jest cząstkowy. Doświadczamy życia w niełatwych czasach chaosu i zamętu. Modlitwa różańcowa przynosi pokój, daje siłę do walki ze złem, pokonuje szatana. Jest odpowiedzią na prośbę Matki Bożej: „odmawiajcie różaniec”.
 6. Gorąco zachęcamy dzieci i młodzież do odważnego włączenia się do wspólnej modlitwy różańcowej. Szczególnie zapraszamy osoby przygotowujące się do przyjęcia I Komunii świętej oraz bierzmowania. Dla dzieci mamy przygotowane specjalne plansze oraz naklejki za udział w nabożeństwach różańcowych.
 7. W najbliższą niedzielę (3 października) dzieci przygotowujące się do I Komunii świętej otrzymają poświęcone różańce. Rodziców i dzieci z SP 2 zapraszamy na godz. 11.00, rodziców i dzieci z SP 8 zapraszamy na godz. 12.30.
 8. W piątek o godz. 9.00 zostanie odprawiona Msza św. na rozpoczęcie nowego roku akademickiego Uczelni Państwowej im. Jana Grodka w Sanoku. Zapraszamy profesorów, studentów, jak również słuchaczy Sanockiego Uniwersytetu III Wieku. Będziemy prosić o Boże błogosławieństwo na nowy rok pracy akademickiej tak dla studentów, jak i nauczycieli akademickich.
 9. Za tydzień taca przeznaczona na Seminarium Duchowne w Przemyślu.
 10. Prosimy i przypominamy, że obowiązkiem katolickich rodziców, którzy na chrzcie swoich dzieci zobowiązywali się do wychowania ich w wierze katolickiej, jest troska o ich udział w katechezie, jak również we Mszy św. niedzielnej. Serdeczną prośbę w tym względzie kierujemy do dziadków, by nie ustawali w wysiłkach w przekazywaniu wiary młodemu pokoleniu.
 11. Zgodnie z poleceniem naszych pasterzy od klasy VI młodzież przygotowuje się do bierzmowania. To zadanie spoczywa przede wszystkim na rodzicach, którzy kiedyś poprosili o chrzest swoich dzieci i przyjęli obowiązek wychowania ich w wierze, aby miłowały Boga i bliźniego jak nas nauczył Chrystus. Wspólnota parafialna jest środowiskiem wiary, dlatego prosimy, by zgłosić chęć tego przygotowania w naszej parafii, ale tylko naszych parafian. Niech przyjdzie rodzic z dzieckiem do kancelarii parafialnej w dogodnym dniu po wieczornej Mszy św. w czasie do 24 października, kiedy to młodzież na sumie wyrazi wobec wspólnoty wolę przyjęcia sakramentu bierzmowania.
 12. Ogłoszenie p. burmistrza: W związku z kończącym się Narodowym Spisem Powszechnym Ludności i Mieszkań NSP 2021 oraz faktem, że część mieszkańców miasta Sanoka nadal nie wzięła udziału w spisie: Burmistrz Miasta Sanoka zaprasza wszystkich mieszkańców miasta do punktu spisowego w Urzędzie Miasta w Sanoku przy ul. Rynek 1 (I piętro, pok. 18) od 22 września 2021r. do 30 września 2021r. w godz. od 800 do 1400.
 13. W minionym tygodniu na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy śp. Tadeusza Trześniowskiego. Wieczne odpoczywanie racz mu dać, Panie, …
25 września 2021|