XXV Niedziela zwykła – 19.09.2021 r.

  1. Dziś Niedziela Środków Masowego Przekazu; modlimy się za pracowników mediów, by byli strażnikami prawdy i chrześcijańskiej miłości; materialnie wspieramy archidiecezjalne radio FARA. Po Mszy św. o godz. 12.30 nabożeństwo ku czci św. Rity, patronki spraw trudnych i po ludzku beznadziejnych. Dziś taca na Archidiecezjalne Radio Fara.
  2. W liturgii: poniedziałek – świętych męczenników koreańskich Andrzeja Kim Taegon, Pawła Chong Hasang i towarzyszy, wtorek – święto św. Mateusza, imieniny ks. Mateusza, czwartek – św. o. Pio.
  3. W środę 4 rocznica śmierci śp. ks. Tomasza Grzywny; pamiętajmy o nim w modlitwie.
  4. Młodzież z klas siódmych przygotowującą się do przyjęcia sakramentu bierzmowania zapraszamy na spotkanie we wtorek na wieczorną Mszę świętą o godz. 18.00, a po Mszy spotkanie formacyjne.
  5. W sobotę odbędzie się Archidiecezjalna pielgrzymka Róż Żywego Różańca do Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Jodłówce. Zbiórka i wyjazd zapisanych pielgrzymów o godz. 7.30 z przystanku autobusowego przy ul. Słowackiego (obok Galerii Sanok). Dodatkowo zabierzemy pielgrzymów z ul. Podgórze, ul. Dmowskiego i ul. Krakowskiej.
  6. Przypominamy, że w każdą niedzielę jest dostępna ubikacja na parterze plebanii.
  7. Warto czytać prasę katolicką, dobre książki, słuchać radia katolickiego i oglądać katolicką telewizję. Zachęcamy!
  8. Sanocki Dom Kultury zaprasza na XXX Festiwal im. Adama Didura, który odbędzie się od 20 do 30 września. W programie występy wybitnych artystów i zespołów, m.in. gwiazd europejskich scen operowych. Na szczególną uwagę zasługuje koncert w Parafii Przemienienia Pańskiego w dniu 29 września, podczas którego zostanie zaprezentowane najsłynniejsze dzieło muzyki religijnej „Requiem’ Wolfganga Amadeusza Mozarta. Bilety i karnety do nabycia w SDK-u i przez internet.
  9. W minionym tygodniu na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy śp. Krystynę Grzeszyk, Stefanię Maćkowską, Harutyuna Karapetyana, Krystynę Rudy i Tadeusza Jakimę. Wieczne odpoczywanie racz im dać, Panie, …
19 września 2021|