XXIV Niedziela zwykła – 12.09.2021 r.

 1. Dziś w Warszawie w Świątyni Opatrzności Bożej beatyfikacja Sług Bożych kard. Stefana Wyszyńskiego i Matki Elżbiety Róży Czackiej. Polecajmy swoje prośby przez ich wstawiennictwo.
 2. Od dziś rozpoczyna się XI Tydzień Wychowania pod hasłem: „W blasku ojcostwa”. Prosimy o gorącą modlitwę w intencji młodego pokolenia i ich rodziców oraz wychowawców i nauczycieli.
 3. Dzisiejsza taca przeznaczona na potrzeby parafialne (jeszcze w tym roku planujemy zamontować nowe napędy do dzwonów), za tydzień na Katolickie Radio FARA.
 4. W liturgii: poniedziałek – św. Jana Chryzostoma, wtorek – święto Podwyższenia Krzyża Świętego (odpust w Bukowsku i u Ojców Franciszkanów), środa – wsp. NMP Bolesnej, czwartek – wsp. św. męczenników: Korneliusza i Cypriana, sobota – święto św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona Polski i młodzieży.
 5. W tym tygodniu wypadają kwartalni dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców, tzw. suche dni jesienne.
 6. Młodzież z klas ósmych przygotowującą się do przyjęcia sakramentu bierzmowania zapraszamy na spotkanie we wtorek na wieczorną Mszę św. o godz. 18.00 i spotkanie formacyjne.
 7. Spotkanie organizacyjne dla rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św. z SP2 i SP8 odbędzie się w środę, 15 września, po Mszy św. o godz. 18.00 w kościele.
 8. 17 września (piątek) – Światowy Dzień Sybiraka – Msza św. o godz. 18.00; w tym dniu wspominamy 82 rocznicę napaści sowieckiej na Polskę.
 9. Ruch Apostolstwa Młodzieży w naszej parafii wraz z Domowym Kościołem zapraszają na adorację Najświętszego Sakramentu w Piątek 17 września po wieczornej Mszy św. Adoracja będzie dziękczynieniem za beatyfikację kard. Stefana Wyszyńskiego oraz zawierzeniem pracy duszpasterskiej wśród dzieci i młodzieży św. Stanisławowi Kostce.
 10. Za tydzień nabożeństwo do św. Rity.
 11. We środę w Stróżach Msza św. odpustowa ku czci NMP Bolesnej o godz. 18.00. Zapraszamy głównie wszystkich mieszkańców Stróżów Małych.
 12. Sanocki Dom Kultury zaprasza na XXX Festiwal im. Adama Didura, który odbędzie się od 20 do 30 września. W programie występy wybitnych artystów i zespołów, m.in. gwiazd europejskich scen operowych: Rafała Siwka, Olgi Pasiecznik, Polskiej Opery Królewskiej, Opery Krakowskiej, Opery Śląskiej, Orkiestry Kameralnej Polskiego Radia Amadeus. Na szczególną uwagę zasługuje koncert w Parafii Przemienienia Pańskiego w dniu 29 września, podczas którego zostanie zaprezentowane najsłynniejsze dzieło muzyki religijnej „Requiem’ Wolfganga Amadeusza Mozarta. Bilety i karnety do nabycia w SDK-u i przez internet.
 13. W minionym tygodniu na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy śp. Karola Sokoła. Wieczne odpoczywanie racz im dać, Panie, …
11 września 2021|