XXIII Niedziela zwykła – 5.09.2021 r.

 1. Dziś o godz. 17.00 nabożeństwo różańcowe i zmiana tajemnic. Modlić się będziemy w intencji dzieci, młodzieży, rodziców i nauczycieli, prosząc o błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej, Stolicy Mądrości i Matki Nieustającej Pomocy na nowy rok szkolny i katechetyczny.
 2. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na Seminarium Duchowne w Przemyślu. Za ofiary serdeczne: Bóg zapłać! Za tydzień taca na potrzeby parafialne.
 3. W ostatnim tygodniu decyzją Ks. Abpa Metropolity Adama Szala nastąpiła zmiana w zespole duszpasterskim: ks. Marcin Janocha został skierowany do parafii Odrzykoń, a na jego miejsce mianowany został ks. Andrzej Kinal z par. pw. św. Piotra i Jana z Dukli w Krośnie. Dziękujemy ks. Marcinowi za gorliwą posługę w naszej parafii, a ks. Andrzejowi życzymy Bożej łaski w pracy duszpasterskiej w sanockiej farze.
 4. W środę święto Narodzenia NMP; odpust na Dąbrówce.
 5. W każdą środę trwa w naszym kościele całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. Zachęcamy, by nawiedzić Pana Jezusa choćby na kilka chwil, co wielu czyni. O godz. 15.00 wspólnie uwielbiamy Boże Miłosierdzie koronką. Zapraszamy!
 6. W najbliższą środę – 8 września, po Mszy Świętej wieczornej zapraszamy wraz z Domowym Kościołem na wynagradzającą modlitwę różańcową przed Najświętszym Sakramentem za grzechy świętokradztwa i profanacji w naszej ojczyźnie.
 7. W każdy czwartek po Mszy św. wieczornej modlimy się do Przemienienia Pańskiego, prosząc o przemianę tego, co grzeszne, słabe, trudne i zawikłane w życiu osobistym i rodzinnym. Chcemy, by to nabożeństwo na trwałe wpisało się w duchowość naszej parafii. Zachęcamy do udziału, by wypraszać sobie i innym duchową przemianę.
 8. 12 września (za tydzień w niedzielę) beatyfikacja Sług Bożych: Ks. Kard. Stefana Wyszyńskiego i Matki Elżbiety Róży Czackiej w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie; będzie transmisja w telewizji. Do nabycia specjalny numer Gość Extra o Kard. Wyszyńskim w cenie 10 zł.
 9. 25 września udamy się na Pielgrzymkę Róż Różańcowych do Jodłówki; wyjazd o 7.30 spod Galerii. Zapisy u p. Janiny Kaczmar.
 10. Powstaje w naszej parafii druga Róża „Różańca rodziców za dzieci”; można się jeszcze wpisać.
 11. W parafii pw. Chrystusa Króla w Sanoku 15 września o godz. 19.00 rozpoczynają się nauki przedmałżeńskie; szczegóły na stronie internetowej tamtej parafii.
 12. 12. Burmistrz Miasta Sanoka informuje o uruchomieniu dodatkowego punktu spisowego na terenie miasta Sanoka.7 września 2021r. (wtorek) w godz. od 1600 do 1800 mieszkańcy Sanoka będą mogli dokonać spisu u dyżurujących rachmistrzów spisowych w dzielnicy Śródmieście (siedziba Rady Dzielnicy) lokal w budynku przy ul. Jagiellońskiej 20. Potrzebne będą PESEL-e wszystkich domowników. Udział w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021 jest obowiązkowy, a termin mija 30 września 2021r.
 13. W minionym tygodniu na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy śp. Krystynę Pelc. Wieczne odpoczywanie racz mu dać, Panie, …
4 września 2021|