4. rocznica śmierci ks. Tomasza Grzywny

Z wielką czcią i pamięcią wspominamy dzień 22 września 2017 r. kiedy odszedł od nas, w wieku 46 lat, śp. ksiądz Tomasz Grzywna. Wielki smutek ogarnął wtedy wszystkich, którzy choć w małym stopniu znali księdza Tomasza gdyż była to śmierć niespodziewana.

W sercach naszych pozostaje obraz wspaniałych pielgrzymek, które realizowaliśmy wraz z księdzem Tomaszem do sanktuariów i miejsc uświęconych w Polsce. Odwiedziliśmy m.in. Poznań, Ląd, Gniezno, Strzelno, Pola Lednickie, Częstochowę, Licheń, Warszawę, Łagiewniki, Piekary Śląskie, Trzebnicę, Karpacz, Krzeszów, Wrocław, Wambierzyce, Kudowę Zdrój-Czermną, Gietrzwałd, Święty Krzyż, Toruń,  Łowicz, Kalisz, Zakopane, Bieszczady i Beskid Niski. Byliśmy też we Lwowie i w Rudkach.

To ksiądz Tomasz wiele z tych miejsc sugerował, polecał, a w czasie pielgrzymki fotografował nas i szczególne obiekty. Po powrocie z pielgrzymki starannie opisywał w  niezapomnianej Górze Przemienienia.

Śp. ksiądz Tomasz pochowany jest w swojej rodzinnej miejscowości w Grodzisku Dolnym koło Leżajska. W przeddzień rocznicy odwiedziliśmy Jego grób składając symboliczną wiązankę, zapalone znicze i ofiarowując modlitwę za Jego duszę.

Mając w pamięci słowa księdza Tomasza przepełnione troską i wielką miłością do swoich rodziców, zapaliliśmy również znicze na grobie Jego taty Stanisława i odwiedziliśmy mamę Helenę, która z wielką serdecznością nas do siebie zaprosiła. Długo wspominaliśmy wspólnie ks. Tomasza, i myślę, że ta nasza obecność i pamięć, choć w części ukoi zbolałe serce matki.

 

20.09.2021 r.

Parafialny Oddział Akcji Katolickiej

Teresa Stareńczak

 

22 września 2021|