XVIII Niedziela zwykła – 1.08.2021 r.

1. Rozpoczęliśmy miesiąc sierpień, który w tradycji naszego Kościoła jest miesiącem trzeźwości. Powstrzymajmy się w tym miesiącu od napojów alkoholowych. Będzie to duchowe wyrzeczenie ofiarowane w intencji wszystkich uwikłanych w nałogi alkoholowe, jak również okazją do przypatrzenia się samemu sobie, czy mamy silną wolę i kontrolę nad swym ciałem i pragnieniami. Pamiętajmy w tym miesiącu także o pielgrzymach zmierzających do różnych sanktuariów maryjnych, jak również o poległych za naszą Ojczyznę – dziś wspominamy wybuch Powstania Warszawskiego, co miało miejsce 77 lat temu.

2. Dziś na godzinę 17.00 zapraszamy na nabożeństwo i zmianę tajemnic róż różańcowych. Będziemy modlić się w intencjach Kościoła świętego, o trzeźwość naszego narodu i poległych za naszą Ojczyznę. Składka jest przeznaczona na potrzeby naszej archidiecezji.

3. Jutro, 2 sierpnia, w kościele w Płowcach, przypada odpust Matki Bożej Anielskiej. Uroczysta Msza Święta o godz. 19.00. Zachęcamy wszystkich parafian do wspólnej modlitwy.

4. W liturgii: środa – św. Jana Marii Vianney’a.

5. W piątek Uroczystość Przemienienia Pańskiego i nasz parafialny odpust. Odpust to darowanie kar doczesnych za grzechy już odpuszczone. By one były odpuszczone, należy przystąpić do sakramentu pokuty, dlatego prosimy o skorzystanie z tego sakramentu w najbliższych dniach, by odpust zyskać. Kolejnymi warunkami są: wyzbycie się przywiązania do najmniejszego grzechu, Komunia św. w dniu odpustowym i odmówienie modlitw: Wierzę, Ojcze nasz i dowolnej w intencjach papieża. Msze święte zostaną odprawione o godzinach: 6.30, 8.00, 9.30, 11.00, 17.00 i 18.30. Główna uroczystość odpustowa będzie podczas Mszy św. o godzinie 11.00, a po niej procesja z Najświętszym Sakramentem wokół kościoła. Zapraszamy wszystkich parafian. Z racji uroczystości – kto może – niech powstrzyma się od prac niekoniecznych.

6. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź św. w naszym kościele w czwartek od godz. 17.00, w piątek przed i w czasie Mszy św. Spowiedź św. w Stróżach i Płowcach w czwartek od godz. 16.00.

7. W sobotę od godz. 9.00 kapłani odwiedzą chorych; nabożeństwo fatimskie o godz. 17.00.

8. Gorąco zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

9. W minionym tygodniu na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy śp. Annę Mikołajewicz, Stanisława Prokopa, Barbarę Serwa-Pudłowską, a w Rymanowie zostały pochowane: Maria Kwasiżur i Anna Wołczańska. Wieczne odpoczywanie racz im dać, Panie, …

 

1 sierpnia 2021|