Uroczystość Wniebowzięcia NMP

fot. Zbigniew Krystyński

15 sierpnia obchodziliśmy Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Uroczystość ta, uważana jest za najstarsze święto maryjne, które nawiązuje do zakończenia ziemskiego życia przez Bogarodzicę. Przeżywana przez nas uroczystość jest dniem radości płynącej z wiary, że Najświętsza Maryja Panna osiągnęła pełnię chwały, zostając wzięta do nieba z duszą i ciałem. Jest to dzień nadziei, przejawiający się w wierze, że i po naszej ziemskiej pielgrzymce będziemy w chwale zbawionych, którą osiągnęła Matka Najświętsza.

W Uroczystość Wniebowzięcia NMP dziękujemy także za plony i zbiory, wypraszając Boże błogosławieństwo. W tym czasie przynosimy do kościoła kwiaty, zioła i kłosy zbóż – owce ziemi i pracy rąk ludzkich, które na zakończenie mszy świętej, błogosławi kapłan. Pamiątkę i przypomnienie tej tradycji pięknie obrazowała dekoracja naszego kościoła, wykonana przez Panie z parafialnego oddziału Akcji Katolickiej, za co serdecznie dziękujemy.

„Boże, wejrzyj łaskawie na te snopy i wieńce zboża, na nowe owoce i warzywa. Pobłogosław je i zachowaj, aby ich w tym roku nikomu nie zabrakło. Wspomagaj swoją łaską wszystkich, którzy je zasiali, sadzili, pielęgnowali. Naucz nas wdzięcznym sercem dzielić się otrzymanymi od Ciebie darami z każdym, kto będzie w niedostatku”.


Galeria zdjęć

15.08.2021 r. – Uroczystość Wniebowzięcia NMP (fot. Zbigniew Krystyński)

16 sierpnia 2021|