XVII Niedziela zwykła – 25.07.2021 r.

  1. Dziś gościmy ks. Wojciecha Baciora, misjonarza z Ekwadoru – taca jest przeznaczona na wsparcie jego misji.
  2. Dzisiaj w związku ze wspomnieniem św. Krzysztofa błogosławieństwo pojazdów i kierowców. Prosimy, by podjeżdżać pod kościół po Mszy św., aby przyjąć znak błogosławieństwa Bożego jakim jest pokropienie wodą święconą. Ofiary składane przy tej okazji są przeznaczone na zakup środków transportu dla misjonarzy. Zapraszamy do zabrania ulotek „Lato z misjonarzem”, które znajdują się na stoliku w przedsionku. To akcja, która chce przedstawić misjonarzy pochodzących z naszej archidiecezji, a jest ich 22. Dziś również dzień imienin ks. bpa Krzysztofa Chudzio; osobę solenizanta otaczamy naszą modlitwą.
  3. W najbliższą niedzielę zmiana tajemnic róż różańcowych; rozpoczynamy sierpień – miesiąc trzeźwości i w tej intencji będziemy się modlić.
  4. W liturgii: poniedziałek – świętych Joachima i Anny, rodziców NMP (dzień modlitwy za rodziców i ludzi starszych), czwartek – św. Marty, sobota – św. Ignacego Loyoli, prezbitera.
  5. Zapraszamy młodzież naszej parafii do zapisów na Spotkanie Młodych Archidiecezji Przemyskiej, które odbędzie się 18 września tego roku w Krośnie. Zaproszenie obejmuje osoby od klasy 7 szkoły podstawowej, aż po studentów. Zainteresowane osoby zapraszamy po Mszy Świętej do zakrystii. Zapisy trwają do 8 sierpnia.
  6. Na pomoc w operacji chorego serduszka Kubusia Zwierzchowskiego zebrano 10460,52 zł. Niestety Pan Bóg chciał inaczej i zabrał Kubusia do siebie. Pieniądze trafiły na konto fundacji i rodzice przekażą je innemu bardzo choremu dziecku. Bóg zapłać!
  7. W minionym tygodniu na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy śp. Józefa Sarnę i Genowefę Grzebień. Wieczne odpoczywanie racz im dać, Panie, …
25 lipca 2021|