XVI Niedziela zwykła – 18.07.2021 r.

  1. W liturgii: czwartek – święto św. Marii Magdaleny, piątek – św. Brygidy, patronki Europy, sobota – św. Kingi.
  2. Dziś po Mszy św. o godz. 12.30 nabożeństwo do św. Rity. Prosimy, aby intencje modlitewne wrzucać do skrzynki pod amboną. Tej patronce od spraw trudnych i po ludzku beznadziejnych zawierzajmy różne trudne sprawy – nasze i innych – ufając, że zaradzi i wspomoże.
  3. W przyszłą niedzielę w związku ze wspomnieniem św. Krzysztofa błogosławieństwo pojazdów i kierowców. Ofiary składane przy tej okazji są przeznaczone na zakup środków transportu dla misjonarzy. W przyszła niedzielę będziemy gościć ks. Wojciecha Baciora, misjonarza z Ekwadoru – taca będzie przeznaczona na wsparcie jego misji.
  4. Koło Przyjaciół Radia Maryja działające przy naszej parafii zaprasza na wspólne pielgrzymowanie do sanktuarium św. Michała Archanioła i bł. Bronisława Markiewicza do Miejsca Piastowego i modlitwę o trzeźwość naszego narodu w dniu 26 lipca; wyjazd o godz. 15.30. Szczegóły na plakacie w gablocie.
  5. Dziękuję Róży nr 22 św. Zygmunta Gorazdowskiego za ofiarę na potrzeby kościoła.
  6. W minionym tygodniu na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy śp. Irenę Krajnik i Stanisławę Nowakowską. Wieczne odpoczywanie racz im dać, Panie, …
19 lipca 2021|