XII Niedziela zwykła – 20.06.2021 r.

  1. Dziś o godz. 12.30 Mszę św. prymicyjną odprawi ks. Kacper Świerzowicz, neoprezbiter z archidiecezji warszawskiej, a pochodzący z naszej parafii. Cieszymy się i serdecznie zapraszamy na wspólną modlitwę. Po Mszy św. i błogosławieństwie będzie nabożeństwo ku czci św. Rity.
  2. Nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa odprawimy dziś o godz. 17.00.
  3. W liturgii: poniedziałek – św. Alojzego Gonzagi, czwartek – uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela, sobota – św. Zygmunta Gorazdowskiego, patrona naszego miasta.
  4. W piątek zakończenie roku szkolnego i katechetycznego; Msze św.: godz. 8.00 – dla młodzieży z II LO, godz. 9.15 – dla uczniów SP 2 i SP 8. Zapraszamy nauczycieli, uczniów i rodziców. Zapraszamy dzieci i młodzież do skorzystania z sakramentu pokuty w czwartek od godz. 17.00, by z czystym sercem rozpocząć czas wakacyjnego odpoczynku.
  5. Ojcowie Franciszkanie w najbliższą niedzielę, czyli 27 czerwca, zapraszają na Piknik Parafialny, który odbędzie się na przyklasztornym parkingu. Podczas pikniku loterie, grillowanie, lody, smaczne ciasta, zabawy dla dzieci, ciekawe ekspozycje, koncert zespołu Fioretti i wiele innych atrakcji. Szczegóły dotyczące pikniku na plakatach, na stronie internetowej oraz parafialnym profilu facebooka.
  6. Za tydzień wolontariusze z odpowiednimi plakietkami będą zbierać datki na operację serduszka Kubusia Zwierzchowskiego. Prosimy o wsparcie. Kubuś urodził 5 marca br. z bardzo złożoną wadą serduszka. Od dnia urodzenia przebywa w szpitalu Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi. Jedynym ratunkiem dla Kubusia jest szybka operacja serca. Klinika w Stanford w USA zgodziła się podjąć tak ryzykownej operacji ale koszt operacji jest ogromny (z transportem ponad 6,5 mln złotych).
  7. W minionym tygodniu na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy śp. Idziego Ćwikłę, Jarosława Gadomskiego i Marię Leszczyńską-Szota. Wieczne odpoczywanie racz im dać, Panie, …
21 czerwca 2021|