X Niedziela zwykła – 6.06.2021 r.

  1. Dziś o godz. 17.00 nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Jezusowego, procesja eucharystyczna i zmiana tajemnic róż różańcowych. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na Seminarium Duchowne w Przemyślu.
  2. Trwa oktawa Bożego Ciała; zachęcamy do udziału w procesjach eucharystycznych. We wtorek wsp. św. Jadwigi, królowej. W tym dniu spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z kl. VIII; rozpoczęcie Mszą św. o godz. 18.00 (obecność obowiązkowa).
  3. W czwartek zakończenie Oktawy Bożego Ciała – błogosławieństwo wianków i błogosławieństwo dzieci.
  4. W piątek uroczystość NSPJ, Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kaplanów; nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. W tym dniu polscy biskupi po raz kolejny zawierzą naszą Ojczyznę Bożemu Sercu.
  5. 5. 12 czerwca przypada rocznica poświęcenia (konsekracji) naszego kościoła – 12.06.1897 r. Kościół poświęcił bp Jakub Glazer, a proboszczem był wówczas ks. Franciszek Czaszyński. Modlimy się za wszystkich budowniczych i ofiarodawców, którzy po dziś dzień zabiegają o wystrój i piękno naszego kościoła. Niech dobry Bóg, który zechciał zamieszkać w domu modlitwy, będzie uwielbiony i hojnie nam błogosławi.
  6. Za tydzień, w niedzielę na sumie, będziemy przeżywać Jubileusz 50-lecia kapłaństwa ks. Waldemara Gawrona.
  7. W tym roku po raz 41 wyruszy Przemyska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę pod hasłem „Z Maryją do Wieczernika”. Ze względów epidemicznych – podobnie jak w zeszłym roku – pielgrzymka będzie się odbywała w formie sztafetowej. Bieszczadzka grupa św. Andrzeja Boboli na pątniczy szlak wyruszy w dniach 4-5 i 9 lipca według stałego programu trasy. Osoby chętne prosimy o zapisy u ks. przewodnika (nr telefonu jest w gablocie na kościele).
  8. W stolicy diecezji Doume’-Abong’ Mbang w Kamerunie, której ordynariuszem jest pochodzący z naszej Archidiecezji bp Jan Ozga, rozpoczęła się  budowa sanktuarium św. Jana Pawła II. Za zgodą Metropolity Przemyskiego, bp Jan zwraca się z gorącą prośbą o wsparcie finansowe w budowie tej świątyni. Prosimy o solidarność i wsparcie inicjatywy poprzez dołączenie do zbiórki do puszek, która zostanie przeprowadzona we wszystkich parafiach Archidiecezji Przemyskiej w następną niedzielę, tj. 13 czerwca. Proszę o pomoc członków Akcji Katolickiej.
  9. W minionym tygodniu na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy śp. Leonię Kraft, Witolda Kornasia i Stanisława Ryznara. Wieczne odpoczywanie racz im dać, Panie, …
6 czerwca 2021|