Uroczystość Trójcy Przenajświętszej – 30.05.2021 r.

 1. Dzisiaj w Uroczystość Trójcy Przenajświętszej; kończy się okres Komunii świętej wielkanocnej. Kto nie dopełnił tego obowiązku ma grzech zaniedbania. Jutro zakończenie nabożeństw majowych, od wtorku rozpoczynamy nabożeństwa czerwcowe.
 2. W liturgii: poniedziałek – święto Nawiedzenia NMP, wtorek – św. Justyna, czwartek – Boże Ciało, sobota – św. Bonifacego.
 3. Od 2 czerwca będziemy odprawiać nowennę przed aktem poświęcenia Polski Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Nowenna będzie transmitowana z jarosławskiego opactwa we wszystkie dni za pośrednictwem archidiecezjalnego Radia Fara oraz za pomocą kamer, aby dać możliwość duchowego przeżycia ogółowi wiernych w diecezji i poza naszą diecezją
 4. We środę od godz. 17.00 będziemy spowiadać przed Uroczystością Bożego Ciała. Zachęcamy, by skorzystać z sakramentu, by w pełnej łączności z Jezusem przeżywać Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa.
 5. W Boże Ciało uroczysta Msza św. w naszym kościele o godz. 9.30 (nie będzie Mszy św. o godz. 11.00; pozostałe Msze św. jak w niedzielę). Po Mszy św. udamy się w procesji wokół kościoła do czterech ołtarzy. Grupy parafialne prosimy o pomoc w przygotowaniu ołtarzy. Za pobożny udział w procesji Eucharystycznej podczas Uroczystości Bożego Ciała można zyskać odpust zupełny. Prosimy o wystawienie w oknach swoich domów i mieszkań obrazów z Sercem Pana Jezusa. Zapraszamy dzieci pierwszokomunijne, niech przyjdą w swoich strojach. Zapraszamy wszystkie małe dzieci, aby przy boku swoich rodziców brały udział w tej uroczystej procesji – dziewczynki sypały kwiatki, chłopcy dzwonili dzwonkami. Do dzieci i ich rodziców zwracamy się z prośbą, aby przez całą Oktawę Bożego Ciała, jak najliczniej uczestniczyły w procesjach eucharystycznych. Prosimy o to i dorosłych – jakże smutne są te procesje, kiedy nie ma ministrantów, nie ma kto nieść baldachimu, a Pan Jezus opuszczony i osamotniony. Te eucharystyczne procesje niech będą wyrazem naszej żywej wiary i miłości do Jezusa obecnego pośród nas.
 6. W Boże Ciało po Mszy św. godz. 16.00 procesja z odśpiewaniem litanii do NSPJ.
 7. W Stróżach i Płowcach porządek Mszy św. w Boże Ciało jak w każdą niedzielę. Za tydzień Msze św. z procesjami w Stróżach – godz. 9.00 i Płowcach – godz. 10.00.
 8. W piątek rozpoczyna się oktawa Bożego Ciała z procesjami, w czasie których będziemy śpiewać litanię do NSPJ. W piątek, pierwszy miesiąca, spowiedź św. od godz. 16.00.
 9. W I sobotę o godz. 17.00 nabożeństwo fatimskie.
 10. W niedzielę nabożeństwo ku czci NSPJ i zmiana tajemnic róż różańcowych oraz procesja o godz. 17.00.
 11. W minionym tygodniu na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy śp. Kazimierza Kulisza, Ludmiłę Kozłowską, Rozalię Rygliszyn i Aleksandrę Ridinger. Wieczne odpoczywanie racz im dać, Panie, …
2 czerwca 2021|