50. lecie kapłaństwa ks. Waldemara Gawrona

Dziś, 13 czerwca 2021 r. w naszej parafii podczas mszy świętej o godzinie 11.00 uroczyście obchodziliśmy Jubileusz 50. lecia kapłaństwa ks. Waldemara Gawrona. Podczas Eucharystii w intencji Księdza Jubilata, wypraszaliśmy Boże Błogosławieństwo dla Jubilata, dziękując również za owoce służby kapłańskiej.

Okolicznościowe kazanie wygłosił ks. prałat dr Andrzej Skiba. Kaznodzieja wskazywał m. in. na rolę kapłaństwa odnosząc się do drogi, jaką przebył ks. Waldemar przez lata swojej kapłańskiej pracy. „Życzę Ci, aby na Twojej kapłańskiej drodze stale towarzyszył Ci Jezus, któremu służysz 50 lat. Służ nadal na miarę swoich możliwości i potrzeb życia parafialnego” – życzył ks. Jubilatowi kaznodzieja.

Do życzeń dołączyła się cała wspólnota parafialna, dzieci i młodzież, przedstawiciele grup parafialnych, ks. Proboszcz, a także delegacja z parafii, gdzie ostatnio jako proboszcz posługiwał ks. Waldemar.

ks. Waldemar Gawron urodził się w 1946 r. w Skarżysku-Kamiennej. Studiował w Wyższym Seminarium Duchownym w Kielcach w latach 1965-1971. W 1971 r. otrzymał święcenia kapłańskie i pracował jako wikariusz w różnych parafiach diecezji kieleckiej w latach 1971-83. Następnie był proboszczem w diecezji kieleckiej w parafiach Krzykawka, pow. Olkusz; Kielce pw. Ducha Świętego; Ryczów, pow. Zawiercie. W związku ze zmianami organizacyjnymi Kościoła w Polsce w 1992 r. jego parafia znalazła się w nowej diecezji sosnowieckiej. Potem był proboszczem w parafii Jaworzno-Byczyna oraz w parafii Jeżówka koło Olkusza. Jest emerytem od roku 2010. Emeryturę postanowił spędzić w Bieszczadach. Mieszka na terenie parafii Chrystusa Króla w Sanoku. W naszej parafii pomaga w spowiedzi, odprawia Msze święte i głosi kazania.


Galeria zdjęć

50. lecie kapłaństwa ks. Waldemara Gawrona (fot. Jakub Radożycki):

13 czerwca 2021|