Wniebowstąpienie Pańskie – 16.05.2021 r.

  1. Dziś w naszej archidiecezji święcenia diakonów; polecajmy w modlitwie ich dalszą formację do święceń. Dzisiaj o godz. 12.30 Msza św. i nabożeństwo ku czci św. Rity, patronki spraw trudnych i po ludzku beznadziejnych. O godz. 17.00 nabożeństwo majowe, a o godz. 19.00 koncert finałowy II Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej, który odbywał się w tym tygodniu w Sanoku.
  2. Trwa nowenna przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Za tydzień uroczystość Zesłania Ducha Świętego – Zielone Świątki; kończy się czas paschalny.
  3. W czwartek rocznica święceń biskupich ks. bpa Stanisław Jamrozka, a w piątek rocznica ingresu ks. abpa Adama Szala do bazyliki archikatedralnej.
  4. W sobotę w katedrze przemyskiej święcenia prezbiteratu – będziemy mieli w diecezji 19 nowych kapłanów; módlmy się w ich intencji.
  5. Dziękuję serdecznie rodzicom dzieci pierwszokomunijnych za perfekcyjne wysprzątanie kościoła i dar ołtarza. Życzę, by Wasze rodziny trwały przy Chrystusie we wzajemnej miłości i szczerej pobożności.
  6. W minionym tygodniu na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy śp. Stanisława Burcona, Jana Hydzika, Jan Kurasika, Edwarda Bochnowskiego, Władysława Harajdę i Zdzisława Kosturskiego. Wieczne odpoczywanie racz im dać, Panie, …
16 maja 2021|