Wielkanoc – 4.04.2021 r.

  1. Trwa nowenna do Miłosierdzia Bożego; dziś i jutro po sumie, a codziennie po Mszy św. wieczornej. Dziś można zyskać odpust zupełny za uczestnictwo przez radio i telewizję w błogosławieństwie papieskim Urbi et orbi. Jutro Msze św. jak w każdą niedzielę.
  2. Rozpoczynamy oktawę Wielkanocy, w której każdego dnia świętujemy w liturgii tajemnicę Zmartwychwstania Pańskiego. W piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  3. Dziękujemy za życzenia świąteczne przesłane nam w różny sposób – odwzajemniamy je, ogarniając wszystkich życzliwością i kapłańską modlitwą.
  4. Pragnę serdecznie podziękować tym wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do świętowania Wielkiego Tygodnia i Wielkanocy. Dziękuję księżom wikariuszom i księżom emerytom; ks. Pawłowi za wygłoszone kazania pasyjne. Dziękuję panu organiście wraz z zespołem i p. dr Monice Brewczak wraz ze zespołem SOUL, s. Ewie i panom kościelnym. Dziękuję szczególnie służbie liturgicznej kierowanej przez ks. Mateusza. Dziękuję naszej sanockiej telewizji za przekaz medialny; w tym miejscu serdecznie dziękuję panu kamerzyście Marianowi Kraczkowskiemu, który od 20 lat kameruje Msze św. w naszym kościele jako wolontariusz. Dziękuję paniom sprzątającym kościół. Dziękuję Róży św. Teresy za ofiarę na kwiaty do Bożego Grobu. Wszystkim dziękuję za chrześcijańską odwagę uczestnictwa w liturgii. Niech Zmartwychwstały Chrystus napełni Wasze serca swoim błogosławieństwem.
  5. Życzenia świąteczne: „Przez Twe święte zmartwychwstanie z grzechów powstać daj nam, Panie; potem z Tobą królowanie. Alleluja, Alleluja”. W dniu tak radosnym dla każdego chrześcijanina, w dniu triumfu Pana życia nad śmiercią, piekłem i szatanem, życzymy wolności ducha od lęku i zniewalającego zła, radości i uśmiechu wynikających z tego, że Jezusa Zmartwychwstałego nikt i nic nie pokona oraz niezachwianej pewności, że idąc Jego śladami dojdziemy tam, gdzie On króluje w chwale. Na zwykłą codzienność życzymy zdrowia, pogody ducha, miłych spotkań z bliźnimi, cierpliwości w strapieniach i doświadczeniach, nadziei, która daje siłę w codziennych zmaganiach. Płaczącym niech Pan Jezus otrze łzy, samotnym osłodzi ciężką dolę, ubogich podtrzyma w zniechęceniu, niewierzącym udzieli skarbu wiary, a niedowiarkom rozwieje chmury wątpliwości. „Tego dnia wielkanocnego chwal każdy Syna Bożego”. Wesołego ALLELUJA życzą duszpasterze sanockiej fary
  6. W minionym tygodniu na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy śp. Tadeusza Chytłę, Renatę Garbaczewską, Adama Ruchlewicza, Władysława Szulca, Tadeusza Błaszczyka, Jana Filipa, Pelagię Sokołowską. Wieczne odpoczywanie racz im dać, Panie, …
4 kwietnia 2021|