V Niedziela Wielkiego Postu – 21.03.2021 r.

  1. Zgodnie z polska tradycją od dziś zasłania się krzyże. Dziś po Mszy św. o godz. 12.30 nabożeństwo do św. Rity, patronki spraw trudnych do rozwiązania i po ludzku beznadziejnych; Gorzkie Żale o godz. 17.00.
  2. W czwartek uroczystość Zwiastowania Pańskiego – Dzień Świętości Życia (modlimy się o poszanowanie ludzkiego życia od chwili poczęcia aż do naturalnej śmierci). Z tej okazji chcemy podjąć dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Deklaracje są na balaskach. Biorą je tylko ci, którzy w czwartek przyjdą na wieczorną Mszę św., by uroczyście rozpocząć to dzieło. Duchowa Adopcja wyrażana się przez osobistą modlitwą jednej osoby o ocalenie życia dziecka wybranego przez Boga, Dawcę Życia. Trwa przez 9 miesięcy – okres wzrostu dziecka w łonie matki. Zobowiązanie adopcyjne poprzedza przyrzeczenie, które je utwierdza. Zobowiązania: codzienny dziesiątek różańca, dobrowolne dobre postanowienia i przypisana krótka modlitwa.
  3. W piątek – św. Dobrego Łotra, patrona naszej archidiecezji. W piątek Droga krzyżowa: godz. 8.00 (dla starszych), 17.15 (dla dzieci, rodziców dzieci szkolnych i wszystkich chętnych), po Mszy św. o godz. 18.00 (dla młodzieży i starszych).
  4. W tym roku nie będzie rekolekcji ze względu na obostrzenia związane z epidemią. Zachęcamy do korzystania ze spowiedzi św. przed Wielkanocą. Już w sobotę od godz. 16.00 do 18.00 zapraszamy do naszej fary.
  5. Najbliższa niedziela to Niedziela Męki Pańskiej czyli Palmowa; na każdej Mszy św. poświęcenie palm.
  6. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” tym, którzy złożyli ofiary na kwiaty do Bożego Grobu, a szczególnie różom: nr 2 św. Judy Tadeusza, nr 7 św. Cecylii, nr 17 św. Bernadety, Róży św. Antoniego i Róży św. Faustyny. Bóg zapłać!
  7. Za tydzień zmiana czasu na letni.
  8. W minionym tygodniu na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy śp. Stanisławę Cywińską i Marię Kowalską. Wieczne odpoczywanie racz im dać, Panie, …
20 marca 2021|