1 MARCA: Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

fot. Ministerstwo Edukacji i Nauki / fb.com

1 marca obchodzony jest Narodowy Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. W naszej parafii o godzinie 18.00 będzie odprawiona Msza Święta w intencji żołnierzy niepodległościowego i antykomunistycznego podziemia. Zachęcamy do uczestnictwa i wyrażenia patriotycznej postawy.

Ponadto, Program 1 Polskiego Radia o godzinie 20.00 wyemituje wyjątkowy koncert upamiętniający żołnierzy i działaczy polskiego podziemia antykomunistycznego. Będzie to koncert, podczas którego wystąpi działający przy naszej parafii Zespół Wokalny „Soul”. Zespół pod dyrekcją pani dr Moniki Brewczak wykona m.in. utwory „Uwierz Polsko”, „Ballada o Rotmistrzu Pileckim”, „Inka” i „Dla Niepodległej szli”.

Koncert został nagrany w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im, Witolda Lutosławskiego, a jego organizatorami są minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek oraz szef Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych Jan Józef Kasprzyk.

Chcemy, aby dzisiejszy koncert skłonił do refleksji nad tym, czym jest poświęcenie i jaka jest cena wolności. Niech utwory wykonywane przez zespół SOUL Sanok przywrócą pamięć o Niezłomnych – mówią organizatorzy wydarzenia.

Transmisja koncertu „Młodzi Niezłomnym” rozpocznie się w Programie 1 Polskiego Radia tuż po godz. 20.00. Można będzie jej wysłuchać na antenie Jedynki, jak również obejrzeć na stronie internetowej Jedynki, FB Jedynki oraz na YouTube Polskiego Radia.

źródło: materiały organizatora/ Polskie Radio Program 1

1 marca 2021|