VI Niedziela zwykła – 14.02.2021 r.

 1. Dziś rozpoczyna się Tydzień Trzeźwości. Zachęcamy do podjęcia abstynencji na czas Wielkiego Postu. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na potrzeby parafialne.
 2. Od Środy Popielcowej rozpoczyna się czterdziestodniowy okres Wielkiego Postu, w którym przez modlitwę, pokutne uczynki i czynną miłość bliźniego przygotowujemy się do Świąt Wielkanocnych. Okres Wielkiego Postu ma charakter chrzcielny i pokutny, dlatego w tym czasie modlimy się za tych, którzy przygotowują się do chrztu, sami zaś dziękujemy za wiarę otrzymaną na chrzcie świętym. W Środę Popielcową obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych (wszystkich, którzy ukończyli 14 rok życia do końca życia) oraz post ilościowy (wszystkich wiernych, którzy ukończyli 18 rok życia, a nie rozpoczęli 60-tego). Mimo tego przepisu rodzice powinni zatroszczyć się, aby również dzieci były wprowadzane w autentycznego ducha pokuty.
 3. Zalecamy, aby dla nieobecnych w tym dniu zabrać poświęcony popiół jako znak łączności z pokutującym Kościołem.
 4. W Środę Popielcową Msze św. o godz. 6.30, 8.00, 9.30, 11.00, 17.00 i 18.30. Po sumie rozpocznie się adoracja Najświętszego Sakramentu, która trwać będzie do godz. 17.00. Zapraszamy do trwania przed Jezusem Eucharystycznym, by Go uwielbiać, dziękować, przepraszać i prosić, szczególnie o łaskę dobrego przeżycia Wielkiego Postu. Koronka jak zwykle o godz. 15.00. Nowennę do MB Nieustającej Pomocy rozpoczniemy o godz. 16.40.
 5. W Stróżach Mszę św. w Środę Popielcową odprawimy o godz. 17.00, w Płowcach o godz. 18.00.
 6. W Środę Popielcową kancelaria parafialna nieczynna.
 7. Od Środy Popielcowej do I niedzieli Wielkiego Postu wypadają Kwartalne Dni Modlitw o ducha pokuty.
 8. W Środę Popielcową ofiarą na tacę wesprzemy Fundację im. św. Jana Pawła II „Wzrastanie”, która prowadzi różne dzieła pomocy dzieciom, młodzieży, niepełnosprawnym, chorym i bezdomnym.
 9. W piątek Droga krzyżowa: godz. 8.00 (dla starszych) i 17.15 (dla dzieci, rodziców dzieci szkolnych, młodzieży i wszystkich chętnych). Droga krzyżowa o godz. 8.00 będzie transmitowana przez naszą telewizję kablową. W Stróżach i Płowcach Droga krzyżowa w każdy piątek o godz. 18.00. Parafian tam mieszkających prosimy o przeprowadzenie tego nabożeństwa we własnym zakresie.
 10. Od przyszłej niedzieli Gorzkie żale o godz. 17.00, w kościołach dojazdowych – bezpośrednio po Mszy św. Na tych nabożeństwach będziemy zbierać ofiary na kwiaty do Bożego Grobu. Serdecznie zapraszamy na te rzewne wielkopostne nabożeństwa, aby jak najgłębiej wniknąć w tajemnicę naszego zbawienia. Za udział w Drodze krzyżowej i Gorzkich Żalach można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 11. W najbliższą niedzielę po Mszy św. o godz. 12.30 nabożeństw do św. Rity, patronki spraw trudnych i po ludzku sądząc beznadziejnych.
 12. W minionym tygodniu na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy śp. Jana Czaszyńskiego, Jerzego Żwirka i Danutę Czerwińską. Wieczne odpoczywanie racz im dać, Panie, …
13 lutego 2021|