Święto Chrztu Pańskiego – 10.01.2021 r.

  1. Wraz z dzisiejszą niedzielą Chrztu Pańskiego kończymy w liturgii okres Bożego Narodzenia, chociaż kolędy śpiewamy tradycyjnie do 2 lutego. Dziś o godz. 17.00 zmiana tajemnic róż różańcowych.
  2. W najbliższą niedzielę o godz. 12.30 Msza św., a po niej nabożeństw do św. Rity, patronki spraw trudnych i po ludzku sądząc beznadziejnych. Prosimy o składanie karteczek z intencjami.
  3. Kontynuujemy spotkania kolędowe w kościele, na które serdecznie zapraszamy; rozpoczynamy udziałem we Mszy św. w waszej intencji o godz. 18.00 (przynosimy wodę do poświęcenia). I tak: poniedziałek – ul. Daszyńskiego (wszystkie bloki); wtorek – ul. Jagiellońska, Zaułek Szwejka, Wąska, Niecała, Śniegowa, Norwida, Zamenhofa, Brzechwy, Leśmiana, Brzozowa, Wiktora, Wyki, Broniewskiego, Zamenhofa; środa – ul. Dąbrowiecka, Zapolskiej, Baczyńskiego, Fredry, Pigonia, Miłosza, Żeromskiego, Kolberga, Głogowa, Leszczynowa, Kaczkowskiego; czwartek – ul. Jezierskiego, 800-lecia, Zigmunda, Jordana, Zagrody, Pogodna, Cicha, Ciepła, Wesoła, Niedzielskiego; piątek – ul. Płowiecka, Sielska, Za Potokiem. Głowackiego, Drzymały, Poziomkowa, Malinowa.
  4. Jeśli ktoś pragnie przyjąć Komunię św. na rękę, to prosimy, by jako pierwszy podchodził do szafarza. Chodzi o bezpieczeństwo sanitarne. Oczywiście kapłani przed Mszą św. ręce dezynfekują.
  5. Na stronie internetowej i w folderach kolędowych jest podany nr telefonu komórkowego do ks. proboszcza; prosimy, by w razie konieczności tym kontaktem się posłużyć.
  6. Możemy wspomóc jednym procentem podatku misje prowadzone przez księży z naszej diecezji, których dwudziestu jeden pracuje w krajach misyjnych i na terenie byłego Związku Sowieckiego. Odpowiednie foldery są na stoliku w przedsionku.
  7. W minionym tygodniu na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy śp. Jana Deńko i Irenę Nahurską. Wieczne odpoczywanie racz im dać, Panie, …
9 stycznia 2021|