Przygotowanie wystroju świątecznego

Zbliżamy się do Uroczystości Bożego Narodzenia. Jak co roku staramy się udekorować naszą świątynię, aby przybrała bożonarodzeniowy nastrój. Trwają prace przy budowie szopki, pojawiły się także choinki. Niech świąteczny wystrój pomoże nam jeszcze bardziej przeżyć świąteczny czas i zrozumieć tajemnicę Bożego Narodzenia.

Tradycja szopek bożonarodzeniowych została zapoczątkowana przez św. Franciszka z Asyżu. Obrazują one scenę narodzin Chrystusa, stąd można w niej znaleźć całą Świętą Rodzinę: figurkę Dzieciątka, Maryi i Józefa, którym często towarzyszą trzej królowie, aniołowie, pasterze, a także zwierzęta.

Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w pomoc przy wystroju kościoła. Podziękowania kierujemy szczególnie w stronę pana Józefa Pęcaka, który zaprojektował i wykonał szopkę w naszym kościele. Za przygotowanie wystroju świątyni dziękujemy siostrze Ewiepanu Tomaszowi Pęcakowi i Tadeuszowi Kotowi, panom kościelnym: Edwardowi i Zbigniewowi oraz młodzieży z działającego przy parafii Ruchu Apostolstwa Młodzieży.

Prace przy wystroju kościoła (fot. Z. Krystyński, J. Radożycki):

17 grudnia 2020|