Niedziela Świętej Rodziny – 27.12.2020 r.

  1. Jutro święto świętych Młodzianków.
  2. W czwartek zakończenie R.P. 2020 – Msza św. i nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne o godz. 17.00. Zapraszamy parafian, aby wyśpiewać uroczyste „Te Deum” za otrzymane łaski oraz przeprosić Pana Boga za nasze słabości i grzechy. Za udział w nim można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  3. W piątek, pierwszy miesiąca, Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi – Nowy Rok, dzień modlitw o pokój na świecie. Po Mszy św. o godz. 12.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu, Litania do Imienia Jezus, modlitwa o pokój. Wystawienie trwać będzie do godz. 16.00.
  4. W sobotę nabożeństwo pierwszosobotnie ku czci Niepokalanego Serca NMP o godz. 17.00.
  5. Zmiana tajemnic róż różańcowych odbędzie się wyjątkowo w drugą niedzielę – 10 stycznia.
  6. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy się przyczynili do godnego wystroju kościoła i całej liturgii adwentowej i bożonarodzeniowej. Dziękuję księżom wikariuszom za głoszenie kazań. Dziękuję p. Józefowi Pęcakowi i panom kościelnym za przygotowanie szopki, s. Ewie, młodzieży z ks. Pawłem za dekorację kościoła, organistom, służbie liturgicznej, grupom parafialnym, zespołowi Soul, paniom sprzątającym kościół i wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do pięknego przeżywania Świąt Bożego Narodzenia – za odważną obecność. Bóg zapłać! Dziękujemy za życzenia, które napłynęły z okazji Świąt dla kapłanów i całej parafii od p. burmistrza, pani wójt, parlamentarzystów, różnych instytucji – serdecznie je odwzajemniamy. Niech się spełniają.
  7. Od jutra (28 grudnia) zapraszamy mieszkańców poszczególnych ulic na spotkania kolędowe w kościele, które rozpoczynać będziemy udziałem we Mszy św. o godz. 18.00 w Waszej intencji. Wysłuchamy Bożego słowa, otrzymacie Boże błogosławieństwo, wspólnie zaśpiewamy kolędy. Prosimy, byście przynieśli wodę do poświęcenia, którą pokropicie swój dom czy mieszkanie. I tak na poniedziałek zapraszamy parafian z ul. Okołowiczówka, Nałkowskiej, Dąbrowskiej, Krakowskiej, Asnyka, Wańkowicza, Kasprowicza, na wtorek z ul. Iwaszkiewicza, Struga, Kruczej, Żurawiej, Śląskiej, Kalinowej, Pomorskiej, Gołębiej, na środę z ul. Tysiąclecia, Jarzębinowej, Konopnickiej, Szczudliki.
  8. W Nowy Rok przyjedzie do nas brat paulista z wydawnictwem „Ewangelia na każdy dzień”.
  9. W minionym tygodniu na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy śp. Jana Kobielę z Płowiec i Martę Waluchowską – Orlińską z Warszawy. Wieczne odpoczywanie racz im dać, Panie, …
26 grudnia 2020|