IV Niedziela Adwentu – 20.12.2020 r.

  1. Dziś o godz. 12.30 zapraszamy na Mszę św. i nabożeństwo do św. Rity. W środę rocznica święceń biskupich ks. abpa Adama Szala, a we czwartek dzień jego imienin; polecajmy czcigodnego solenizanta w modlitwie.
  2. Zachęcamy do zapisywania chorych, których odwiedzimy z przedświąteczną posługą sakramentalną we środę 23 grudnia od godz. 9.00, ale tylko tych, których nie odwiedzamy w I soboty. Prosimy zapisywać w zakrystii lub kancelarii parafialnej z podaniem dokładnego adresu i numeru kontaktowego.
  3. Zapraszamy do skorzystania ze spowiedzi św. (rano w czasie Mszy św. i wieczorem od. 17.30). Świętowanie z oczyszczonym sercem to powinien być katolicki standard. Nie traćmy wytrwałości w wyznawaniu wiary, dawajmy czytelne jej świadectwo; serca napełnione Bożym pokojem niech nie ulegają zbytniemu lękowi, ale będą mężne w walce ze złem.
  4. We czwartek Wigilia Narodzenia Pańskiego. Wieczorem zasiądziemy do wigilijnej wieczerzy. Przeżywajmy ten wieczór w tradycyjnej religijnej atmosferze. Przed wieczerzą niech będzie odczytana Ewangelia o narodzeniu Jezusa, potem wspólna modlitwa, dzielenie się opłatkiem i składanie życzeń, a po wieczerzy śpiewanie kolęd. Nie stawiajmy na stole alkoholu.
  5. Pasterki w Stróżach i Płowcach o godz. 22.00. Pasterka w naszej farze o północy. Taca z pasterki na Fundusz Ochrony Życia.
  6. W piątek uroczystość Narodzenia Pańskiego (nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych) – Msze św. jak w każdą niedzielę, podobnie w święto św. Szczepana.
  7. Są jeszcze świece wigilijne, jak również opłatki, które można nabyć u panów kościelnych w zakrystii lub przy wyjściu z kościoła.
  8. Za tydzień w niedzielę Święto Świętej Rodziny. Suma w intencji jubilatów, którzy w tym roku obchodzą jubileusze lub rocznicę zawarcia sakramentu małżeństwa (można jeszcze się zapisać w zakrystii).
  9. W minionym tygodniu na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy śp. Alicję Słuszkiewicz, Kingę Krupę, Kazimierę Ciupka, Jacentego Budę i Katarzynę Gierczak. Wieczne odpoczywanie racz im dać, Panie, …
19 grudnia 2020|