II Niedziela Adwentu – 6.12.2020 r.

  1. Dziś dzień modlitw w intencjach Kościoła na Wschodzie. O godz. 17.00 nabożeństwo różańcowe połączone ze zmianą tajemnic róż różańcowych; taca przeznaczona jest na Seminarium Duchowne w Przemyślu.
  2. We wtorek Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, święto patronalne Sióstr Służebniczek NMP. Msze św. w tym dniu o godz.: 6.30, 8.00, 9.30, 11.00, 17.00 i 18.30; w Stróżach o godz. 17.00, w Płowcach o godz. 18.00. Pamiętajmy w tym dniu o Godzinie Łaski (12.00 – 13.00). Będziemy ją przeżywać w kościele przed wystawionym w monstrancji Panem Jezusem; możemy modlić się również w domu. Maryja powiedziała pielęgniarce Pierinie Gilli w Montichiari „Dzięki modlitwie w tej godzinie ześlę wiele łask dla duszy i ciała. Będą masowe nawrócenia. Dusze zatwardziałe i zimne jak marmur poruszone będą łaską Bożą i znów staną się wierne i miłujące Boga”. W tym dniu o godz. 21.00 zapalmy świece w oknach i módlmy się o ład moralny i pokój społeczny w naszej Ojczyźnie w łączności z Jasną Górą.
  3. W liturgii: poniedziałek – św. Ambrożego. W następną niedzielę na sumie będziemy polecać Miłosierdziu Bożemu ofiary stanu wojennego w 39 rocznicę jego wprowadzenia i prosić o błogosławieństwo Boże dla naszej Ojczyzny.
  4. Zachęcamy do udziału w roratach; prosimy, by dziadkowie i rodzice zachęcili młodzież i dzieci do udziału. Zapraszamy również do korzystania ze spowiedzi św. i nie odkładania tego sakramentu.
  5. Caritas przygotowała świece wigilijne w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.
  6. Opłatki można nabyć u panów kościelnych w zakrystii lub przy wyjściu z kościoła przez cały Adwent.
  7. Za tydzień taca będzie przeznaczona na potrzeby naszego kościoła.
  8. Dzisiejsza „Niedziela” nosi tytuł „Sekrety dobrej spowiedzi”. Jest też „Gość Niedzielny”. Zachęcamy do czytania.
6 grudnia 2020|