Niedziela Chrystusa Króla – 22.11.2020 r.

  1. Dziś Uroczystość Chrystusa Króla – ostatnia niedziela roku liturgicznego i patronalne święto Akcji Katolickiej oraz KSM-u. Dzisiaj również wspomnienie św. Cecylii, patronki muzyki kościelnej; modlimy się za naszych panów organistów, zespół SOUL, dziękując im za ofiarną posługę w liturgii. Na godz. 17.30 zapraszamy na nabożeństwo za zmarłych. Przed nami ostatni tydzień, w którym modlimy się za zmarłych polecanych w wypominkach.
  2. Przyszła niedziela jest I Niedzielą Adwentu i nowego roku liturgicznego, który będziemy przeżywać pod hasłem: „Zgromadzeni na Świętej Wieczerzy”.
  3. Akcja Katolicka dziękuje, w imieniu Fundacji Pomocy Humanitarnej, za udział w akcji „Czary mary okulary”. Zebrano 23 kg okularów.
  4. Organizujemy zbiórkę złomu srebrnego i złotego, który należy złożyć w zakrystii przed Mszą św. Tym sposobem wspieramy budowę studni w Czadzie i Tanzanii. Bliższe informacje zawiera plakat na tablicy ogłoszeń. Zachęcamy do zainteresowania się tą zbiórką, bo warto pomóc choćby w minimalnym stopniu.
  5. Dziś na Mszy św. o godz. 11.00 uroczyste poświęcenie opłatków na stół wigilijny. Opłatki będzie można nabyć u naszych panów kościelnych w zakrystii lub przy wyjściu z kościoła przez cały Adwent. Zwracamy się z prośbą do parafian, aby zaopatrzyli w opłatki wigilijne osoby starsze, znajomych, krewnych, sąsiadów, którzy w związku z epidemią pozostają w domach. Niech ten staropolski obyczaj łamania się opłatkiem będzie znakiem miłości, jedności i przebaczenia.
  6. W minionym tygodniu na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy śp. Krystynę Samek, Zofię Ściborowicz, Feliksa Oklejewicza i Kazimierza Puzonia. Wieczne odpoczywanie racz im dać, Panie, …
21 listopada 2020|