XXVIII Niedziela zwykła – 11.10.2020 r.

 1. Trwa miesiąc październik; dziś nabożeństwo różańcowe o godz. 17.00, w tygodniu o godz. 17.30.
 2. Dziś przeżywamy 20 Dzień Papieski pod hasłem: „Totus Tuus”. Po Mszach św. zbiórka na cele Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia, która pomaga zdolnej młodzieży z niezamożnych rodzin. Dziękuję za pomoc członkom Akcji Katolickiej.
 3. W tym tygodniu w liturgii: wtorek – bł. Honorata Koźmińskiego, czwartek – św. Teresy od Jezusa, piątek – św. Jadwigi Śląskiej i rocznica święceń biskupich ks. abpa Józefa Michalika, sobota – św. Ignacego Antiocheńskiego, niedziela – święto św. Łukasza, patrona Służby Zdrowia.
 4. Spotkanie dla klas ósmych przygotowujących się do bierzmowania we wtorek; rozpoczyna się od udziału w nabożeństwie różańcowym o godz. 17.30.
 5. W sobotę przypada 22. rocznica śmierci ks. prałata Mariana Burczyka, proboszcza sanockiej fary. Polecajmy go w naszej modlitwie.
 6. Za tydzień będziemy liczyć wiernych uczestniczących w Eucharystii i przyjmujących Komunię św.
 7. Za tydzień Niedziela Misyjna; taca będzie przeznaczona na misje; również w następną niedzielę nabożeństwo ku czci św. Rity.
 8. Na bocznych ołtarzach wyłożone są kartki na wypominki. Za tydzień będą wystawione skrzynki, by do nich wrzucać.
 9. Parafialny Oddział Akcji Katolickiej organizuje zbiórkę okularów na cele misyjne. Prosimy o składanie okularów do pudełka przy ołtarzu NSPJ. Zarówno szkła jak i oprawki winny być w dobrym stanie, do dalszego użytkowania.
 10. Komunikat ks. prał. Józefa Niżnika: Dzisiaj po południu o godz. 15.00 w Strachocinie na wzgórzu zwanym Bobolówka abp Adam Szal poświęci rozbudowaną kaplicę polową i 9 nowych figur świętych. Ten obrzęd rozpocznie tygodniową modlitwę w intencji Ojczyzny i o ustanie epidemii za przyczyną św. Andrzeja Boboli, który objawiając się Fulli Horak 3 maja 1938 r. powiedział: „Ludzie nie dość gorąco i nie tak jak trzeba zwracają się do mnie. Mogę być bardzo pomocny w zażegnywaniu wielkich katastrof. Mogę nieść ulgę w cierpieniu”.
  Jak skuteczna jest modlitwa do Boga za przyczyną św. Andrzeja przekonali się warszawiacy w roku 1920, którzy w obliczu zbliżających się Sowietów podjęli nowennę do Błogosławionego wówczas Andrzeja Boboli. W ostatnim dniu nowenny dokonał się cud nad Wisłą, a Andrzej Bobola w podzięce za udział w tym cudzie został kanonizowany. Z taką wiarą i my pragniemy się zwrócić do św. Andrzeja w intencji naszej Ojczyzny i o ustanie epidemii w miejscu, które on sam wybrał, aby go czcić. 14 października, w środę, do wzięcia udziału w tej modlitwie zaproszeni są mieszkańcy miast należących do archidiecezji przemyskiej. Jako bliscy sąsiedzi Strachociny zapraszamy Was, mieszkańców Sanoka, do wzięcia udziału w tej modlitwie. Rozpoczniemy ją o godz. 17.00 odmówieniem różańca, pielgrzymując po Bobolówce z relikwiami św. Andrzeja Boboli, a po nim kapłani odprawią Mszę św. prosząc Boga o pomoc dla siebie, naszych rodzin i parafii oraz dla naszej Ojczyzny.
 11. W dniach 16 -18 października 2020 r. w Sanoku odbędzie się Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej w ramach I DNI MUZYKI ORGANOWEJ SANOK 2020, którego pomysłodawcą jest sanockie Stowarzyszenie Pro Artis. Celem Festiwalu jest popularyzacja muzyki organowej i kameralnej na terenie województwa podkarpackiego oraz przybliżenie twórczości dawnych i współczesnych kompozytorów. W ramach tego wydarzenia, od piątku do niedzieli, wystąpią wybitni artyści z różnych stron Polski. Koncerty są bezpłatne i wszystkie odbędą się w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa w Sanoku, na Posadzie. Jednocześnie organizatorzy proszą o zachowanie koniecznych norm sanitarnych podczas udziału w koncertach! Szczegóły na plakacie w gablocie.
 12. Od 1 października tego roku przy Świetlicy Socjoterapeutycznej Caritas Archidiecezji Przemyskiej w Sanoku, która mieści się w naszym budynku parafialnym, rozpoczęło swoją działalność Lokalne Centrum Wsparcia Środowiskowego – Zaburzeń Psychicznych. Jego głównym celem jest pomoc osobom i ich rodzinom, które borykają się z zaburzeniami psychicznymi lub są zagrożone wykluczeniem społecznym.
  Udzielane wsparcie ma charakter zindywidualizowany, dostosowany do potrzeb każdego. Pomoc świadczona jest przez: psychologa/psychoterapeutę/psychiatrę. Dodatkowo każda rodzina jest objęta opieką terapeuty środowiskowego, a także według potrzeb może skorzystać z usług doradcy rodzinnego. Telefon: 573 019 399.
 13. W minionym tygodniu na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy śp. Danutę Sawczyńską, Danutę Płoszaj i Tadeusza Piątka. Wieczne odpoczywanie racz im dać, Panie, …
10 października 2020|