XXIX Niedziela zwykła – 18.10.2020 r.

 1. Dziś rozpoczyna się Tydzień Misyjny; modlitwą i ofiarą wspomagamy misjonarzy. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na misje. Dziś po Mszy św. o godz. 12.30 nabożeństwo do św. Rity; nabożeństwo różańcowe o godz. 17.00 w intencji misji. W dniu św. Łukasza pamiętajmy w modlitwie o Służbie Zdrowia.
 2. W liturgii wspominamy: wtorek – św. Jana Kantego, czwartek – św. Jana Pawła II, sobota – bł. Jana Wojciecha Balickiego.
 3. Codziennie nabożeństwo różańcowe o godz. 17.30.
 4. Nie będzie spotkania kl. VII, a kl. VI mają jeszcze możliwość zapisania się do grona kandydatów do końca miesiąca czyli jeszcze poczekamy na oficjalne przedstawienie się w świątyni jako pragnących przyjąć bierzmowanie. Termin zostanie podany później.
 5. W ubiegłą niedzielę w Dniu Papieskim zebrano 5334zł 81gr i 5eurocentów na konto Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Bóg zapłać ofiarodawcom i członkom Akcji Katolickiej za pomoc!
 6. Na bocznych ołtarzach wyłożone są kartki na wypominki. Czytelnie wypełnione prosimy wkładać do przygotowanych skrzynek. Nabożeństwo za zmarłych będzie odprawiane w listopadzie o godz. 17.30.
 7. Zbiórka okularów na misje będzie jeszcze trwać cały ten tydzień.
 8. W tym czasie epidemii bądźmy zwracajmy uwagę na tych, którzy żyją obok nas, pytajmy czy czegoś nie potrzebują. Nie przechodźmy obojętnie, ale zainteresujmy się człowiekiem, który jest obok nas, zwłaszcza starszym czy samotnym.
 9. W minionym tygodniu na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy śp. Andrzeja Rygliszyna
  z Płowiec. Wieczne odpoczywanie racz mu dać, Panie, …
18 października 2020|