XXV Niedziela zwykła – 20.09.2020 r.

  1. Dziś Niedziela Środków Masowego Przekazu; modlimy się za pracowników mediów, by byli strażnikami prawdy i chrześcijańskiej miłości; materialnie wspieramy radio diecezjalne FARA. Nabożeństwo ku czci św. Rity, patronki spraw trudnych i po ludzku beznadziejnych, odprawimy wyjątkowo za tydzień ze względu na uroczystość I Komunii św. o godz. 14.00; to już ostatnia grupa dzieci przyjmie Pana Jezusa po raz pierwszy do swych serc. Dziękuję za przygotowanie dzieci – rodzicom, ks. Mateuszowi, panu organiście, panom kościelnym. Zachęcamy chłopców, by zechcieli służyć Panu Jezusowi jako ministranci, a dziewczynki, by stworzyły scholę parafialną. Za tydzień będzie ogłoszenie o terminie zbiórki.
  2. W liturgii: poniedziałek – święto św. Mateusza, imieniny ks. Mateusza, środa – św. o. Pio.
  3. We wtorek 3 rocznica śmierci śp. ks. Tomasza Grzywny; pamiętajmy o nim w modlitwie.
  4. Spotkania dla kandydatów do bierzmowania: wtorek – kl. VIII, środa – kl. VII; spotkania rozpoczynają się od udziału we Mszy św. o godz. 18.00.
  5. Zapraszamy dzieci i młodzież na pierwsze w tym roku spotkanie formacyjne w piątek, które rozpocznie się Mszą św. o godz. 18.00. Po Eucharystii dalsza część spotkania w budynku parafialnym. Spotkania dzieci i młodzieży będą okazją do pogłębienia wiary, doświadczenia wspólnoty ludzi młodych oraz kształtowania wrażliwości na drugiego człowieka. Prosimy rodziców o zachęcenie dzieci i młodzieży do udziału w spotkaniach.
  6. Zachęcamy do korzystania ze spowiedzi św. przed Mszą św.; chodzi szczególnie o Msze św. niedzielne i wieczorne w tygodniu.
  7. Od dzisiaj w każdą niedzielę będzie dostępna ubikacja na parterze plebanii.
  8. Warto czytać prasę katolicką, dobre książki, słuchać radia katolickiego i oglądać katolicką telewizję. Zachęcamy! W dzisiejszym numerze „Niedzieli” warto przeczytać artykuły o pomocy Kościoła dla ubogich, o odwecie za 1920, czy artykuł p. Gadowskiego o trudnej jesieni.
  9. W minionym tygodniu na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy śp. Krzysztofa Rudego, Józefę Domowicz, Marię Rolską i Zbigniewa Grzankę. Wieczne odpoczywanie racz im dać, Panie, …
20 września 2020|