XXIV Niedziela zwykła – 13.09.2020 r.

  1. Dziś taca na potrzeby parafialne; za tydzień na Archidiecezjalne Radio Fara. Od dziś rozpoczyna się X Tydzień Wychowania pod hasłem: „Budujmy więzi”. Prosimy o szczerą modlitwę w intencji młodego pokolenia i ich rodziców oraz wychowawców i nauczycieli.
  2. W liturgii: poniedziałek – święto Podwyższenia Krzyża Świętego (odpust w Bukowsku i u Ojców Franciszkanów), wtorek – wsp. NMP Bolesnej, środa – wsp. św. męczenników: Korneliusza i Cypriana, piątek – święto św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona Polski i młodzieży.
  3. W tym tygodniu wypadają kwartalni dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców, tzw. suche dni jesienne.
  4. Jutro całodzienne wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa o powołania. W każdy dzień roku inna parafia naszej archidiecezji podejmuje taką modlitwę. Prosimy o włączenie się w nią kto tylko może, by z wiarą prosić Pana: „poślij robotników na żniwo swoje”.
  5. 17 września (czwartek) – Światowy Dzień Sybiraka – Msza św. w 81 rocznicę napaści sowieckiej na Polskę.
  6. We wtorek w Stróżach Msza św. odpustowa ku czci NMP Bolesnej o godz. 18.00. Zapraszamy głównie wszystkich mieszkańców Stróżów Małych.
  7. W minionym tygodniu na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy śp. Stefanię Kocaj, Janusza Tomkowicza, Lidię Frączek i Wiesława Szwajlika. Wieczne odpoczywanie racz im dać, Panie, …
13 września 2020|