12 WRZEŚNIA – Bieg Rodzinny św. Maksymiliana

Rektorat pw. św. Maksymiliana Kolbe serdecznie zaprasza do udziału w Biegu Rodzinnym św. Maksymiliana, który odbędzie się już 12 września 2020 r. Poniżej informacja organizatora:

„Z wielką radością ogłaszamy, iż we wrześniu każdy chętny będzie mógł spróbować swoich sił w sportowej rywalizacji – Rodzinna Pielgrzymka Biegowa św. Maksymiliana w Sanoku rusza już 12 września 2020 roku!

Mamy nadzieję, że zechcecie razem z nami upamiętnić w ten sposób 100. rocznicę Cudu nad Wisłą, którą w tym roku świętujemy. Bieganie to co prawda nie salwy honorowe i składanie wieńców, ale w ten nieco inny sposób również można uczcić ważne dla naszego kraju wydarzenia – ubrani w narodowe barwy, z hymnem na ustach i myślą o bohaterach w sercu przez wspólne spędzenie czasu dajemy świadectwo sobie nawzajem i każdemu obok. Niech nie zabraknie całych rodzin, młodszych, średnich i starszych, maluchów w wózkach spacerowych, czy śmiałków o lasce – zapraszamy wszystkich!

Nie należy zbytnio martwić się kondycją jako że przygotowane został dwie trasy: 2 km dla początkujących sportowców i 5 km dla nieco bardziej wprawionych zawodników. Wszelkie informacje dotyczące biegu znajdują się w Regulaminie poniżej.

Organizacyjnie jesteśmy w dobrym miejscu i mamy nadzieję, że zmieniające się restrykcje sanitarne nie staną nam na drodze, ale Wasze bezpieczeństwo przy takich imprezach cenimy najbardziej. By być na bieżąco z ewentualnymi zmianami, zapraszamy do śledzenia zarówno strony internetowej jak i Facebook’a.

A tych, którzy mimo wszystko pobiec nie mogą zachęcamy do pomocy, bo dobrych rąk nigdy za wiele! Zainteresowanych szczegółami biegowego wolontariatu zapraszamy do kontaktu z ks. Michałem Kozakiem.”

Więcej szczegółów na stronie internetowej Rektoratu (kliknij)

1 września 2020|