Zmiany duszpasterskie w naszej parafii

Z dniem 25 sierpnia 2020 r. nastąpiły zmiany duszpasterskie w naszej parafii. Decyzją ks. arcybiskupa ks. Paweł Mendyk oraz ks. Jakub Fejkiel zostali skierowani do nowych zadań za granicą w Szwajcarii. Ks. Paweł podejmie zadania duszpasterza w Lozannie, natomiast ks. Jakub rozpocznie studia z prawa kanonicznego w Lugano.

ks. Paweł w naszej parafii posługiwał przez trzy lata. W tym czasie katechizował w Szkole Podstawowej nr 8 oraz w II Liceum Ogólnokształcącym. Opiekował się również Grupą Biblijną, a także kręgami Oazy Rodzin Domowego Kościoła. Ks. Jakub w naszej parafii spędził dwa lata. Katechizował w I Liceum Ogólnokształcącym, był moderatorem grupy młodzieżowej, a także przygotowywał młodzież do przyjęcia sakramenty bierzmowania.

Dziękujemy im za zaangażowanie w sprawy Boże, gorliwą posługę na różnych płaszczyznach życia parafialnego, uczynione dobro i życzymy im Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej i potrzebnych łask na drogach kapłańskiego posługiwania.

Na ich miejsce przychodzą: ks. Sławomir Jakubowski z parafii pw. Św. Brata Alberta w Przemyślu i ks. Paweł Franus z parafii pw. NSPJ w Radymnie. Życzymy im, by się u nas dobrze czuli realizując zadania, które postawi przed nimi Pan Jezus.

Fotografie z pożegnania księży wikariuszy: ks. Pawła i ks. Jakuba przez grupy parafialne (fot. Krystyna Konik i Zbigniew Krystyński):

30 sierpnia 2020|