Złoty Jubileusz Kapłaństwa ks. Krzysztofa Pacześniaka

fot. Wojciech Kaczkowski

W ubiegłą niedzielę, 16 sierpnia 2020 r. w znajdującym się na terenie naszej parafii Rektoracie pw. św. Maksymiliana Kolbe, uroczyście obchodzono 50. rocznicę święceń kapłańskich ks. Krzysztofa Pacześniaka. O godzinie 10.30 odprawiona została Msza Święta, której przewodniczył Jubilat w koncelebrze z kapłanami: ks. prałatem dr. Andrzejem Skibą, ks. dr. Konradem Dyrdą – rektorem Wyższego Seminarium Duchownego w Przemyślu, ks. Michałem Kozakiem – obecnym rektorem kaplicy, ks. Janem Wosiewiczem – kapelanem szpitala oraz ks. Waldemarem Gawronem. Eucharystia była także okazją do przeżywania Odpustu, bowiem 14 sierpnia wspominamy św. Maksymiliana Kolbe, patrona kaplicy.

Podczas Mszy Świętej dziękowano za dar kapłaństwa ks. Krzysztofa, który przez wiele lat był rektorem kaplicy pw. św. Maksymiliana. Ks. Krzysztof Pacześniak przyjął święcenia kapłańskie w 1970 roku. Jego pierwszą parafią był  kościół w Tarnawcu, gdzie posługiwał przez 3 lata. Następnie w latach 1973 – 1974 pracował w parafii Tyrawa Wołoska. Przez kolejne dwa lata był wikariuszem w Lesku, następnie w parafii w Przeworsku (1976 – 1979). Od 1979 roku związany z Ziemią Sanocką – w latach 1979 – 1984 jako wikariusz naszej parafii, a do 2016 roku jako rektor kaplicy i kapelan szpitala.

Poniżej fotorelacja z uroczystości. Dziękujemy Panu Wojciechowi Kaczkowskiemu za udostępnienie fotografii.

17 sierpnia 2020|