XXI Niedziela zwykła – 23.08.2020 r.

  1. W liturgii: poniedziałek – święto św. Bartłomieja, apostoła, środa – Uroczystość NMP Częstochowskiej, czwartek – św. Moniki, piątek – wsp. św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła, sobota – wsp. męczeństwa św. Jana Chrzciciela.
  2. Decyzją ks. abpa ks. Paweł Mendyk po 3 latach i ks. Jakub Fejkiel po 2 latach gorliwej i oddanej Bogu i ludziom pracy duszpasterskiej w naszej parafii zostali skierowani do nowych zadań za granicą w Szwajcarii – ks. Paweł podejmie zadania duszpasterza w Lozannie, a ks. Jakub studia z prawa kanonicznego w Lugano. Dziękujemy im za zaangażowanie w sprawy Boże, gorliwą posługę na różnych płaszczyznach życia parafialnego, uczynione dobro i życzymy im Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej i potrzebnych łask na drogach kapłańskiego posługiwania. Na ich miejsce z dniem 25 sierpnia przychodzą: ks. Sławomir Jakubowski z parafii pw. Św. Brata Alberta w Przemyślu i ks. Paweł Franus z parafii pw. NSPJ w Radymnie. Życzymy im, by się u nas dobrze czuli realizując zadania, które postawi przed nimi Pan Jezus.
  3. Na ofiary wybuchu w Bejrucie zebrano zeszłej niedzieli kwotę 7874 zł i 7 euro. Bóg zapłać! Dziękuję Akcji Katolickiej za pomoc w zbiórce oraz za przygotowanie dekoracji na Święto MB Zielnej.
  4. W minionym tygodniu na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy śp. Barbarę Baranowicz i Stanisława Skwarę. Wieczne odpoczywanie racz im dać, Panie, …
24 sierpnia 2020|