XVIII Niedziela zwykła – 2.08.2020 r.

  1. Rozpoczęliśmy miesiąc sierpień, który w tradycji naszego Kościoła jest miesiącem trzeźwości. Powstrzymajmy się w tym miesiącu od napojów alkoholowych. Będzie to duchowe wyrzeczenie ofiarowane w intencji wszystkich uwikłanych w nałóg alkoholowy, jak również okazją do przypatrzenia się samemu sobie, czy mamy silną wolę i kontrolę nad swym ciałem i pragnieniami.
  2. Pamiętajmy w tym miesiącu także o pielgrzymach zmierzających do różnych sanktuariów maryjnych, jak również o poległych za naszą Ojczyznę.
  3. Dziś na godzinę 17.00 zapraszamy wszystkich na nabożeństwo i zmianę tajemnic róż różańcowych. Będziemy modlić się w intencjach Kościoła świętego, o trzeźwość naszego narodu i poległych za naszą Ojczyznę.
  4. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca. Spowiedź św. w naszym kościele w środę (przed odpustem) od godz. 17.00 i w piątek od godz. 16.00. Spowiedź św. w Stróżach i Płowcach we środę od godz. 16.00.
  5. W najbliższy czwartek Uroczystość Przemienienia Pańskiego i nasz parafialny odpust. Odpust to darowanie kar doczesnych za grzechy już odpuszczone. By one były odpuszczone, należy przystąpić do sakramentu pokuty, dlatego prosimy o skorzystanie z tego sakramentu w najbliższych dniach, by odpust zyskać. Kolejnymi warunkami są: wyzbycie się przywiązania do najmniejszego grzechu, Komunia św. w dniu odpustowym i odmówienie modlitw: Wierzę, Ojcze nasz i dowolnej w intencjach papieża. Msze święte odprawione zostaną o godzinach: 6.30, 8.00, 9.30, 11.00, 17.00 i 18.30. Główna uroczystość odpustowa będzie podczas Mszy św. o godzinie 11.00, a po niej procesja z Najświętszym Sakramentem wokół kościoła. Zapraszamy wszystkich parafian. W tym dniu w naszym kościele można zyskać odpust pod zwykłymi warunkami. Z racji uroczystości powstrzymajmy się przez cały dzień od prac niekoniecznych.
  6. W liturgii: wtorek – św. Jana Marii Vianney’a – patrona wszystkich duszpasterzy, a szczególnie proboszczów, sobota – św. Dominika.
  7. W minionym tygodniu na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy śp. Władysławę Roman i Zygmunta Kocaja ze Stróżów Małych. Wieczne odpoczywanie racz im dać, Panie, …
1 sierpnia 2020|