XIX Niedziela zwykła – 9.08.2020 r.

  1. W liturgii: poniedziałek – św. Wawrzyńca, diakona i męczennika, wtorek – św. Klary, piątek – św. Maksymiliana Marii Kolbego, sobota – uroczystość Wniebowzięcia NMP (Msze św. jak w każdą niedzielę; na każdej Mszy św. błogosławieństwo ziół i kwiatów).
  2. W najbliższą sobotę w uroczystość MB Zielnej jak każdego roku wyruszamy na pielgrzymkę do Starej Wsi. Wyjście z kościoła o godz. 4.00 rano; o godz. 11.00 Msza św. odpustowa. W drodze zachowujemy przepisy sanitarne. Prosimy w zakrystii o zapisanie się pielgrzymów, którzy chcą wrócić ze Starej Wsi autobusem, który będzie podstawiony po uroczystości. Po drodze z racji epidemii nie będą nas gościć parafianie z Grabownicy. Prowiant we własnym zakresie.
  3. W przyszłą niedzielę o godz. 12.30 Msza św., a po niej nabożeństwo do św. Rity. Prosimy o składanie intencji modlitewnych, które przedstawimy Panu Bogu przez jej przyczynę.
  4. 14 sierpnia po Mszy św. wieczornej odbędzie się poświęcenie tablicy ufundowanej przez Towarzystwo Gimnastyczne „Sokół” w Sanoku w setna rocznicę wojny polsko-bolszewickiej.
  5. Wymieniono w kościele rozbite szyby w oknach i naprawiono witraż. Dziękujemy wykonawcom i parafianom za wsparcie.
  6. Przewodniczący KEP prosi, by następna niedziela stała się dniem solidarności z mieszkańcami Bejrutu, w którym doszło do potężnej eksplozji materiałów wybuchowych. Zginęło wielu ludzi, kilka tysięcy jest rannych, a straty materialne są porażające. W tym dniu zbierać będziemy ofiary na pomoc ofiarom; proszę o pomoc Akcję Katolicką.
  7. W minionym tygodniu na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy śp. Jadwigę Tutak. Wieczne odpoczywanie racz jej dać, Panie, …
8 sierpnia 2020|