XVII Niedziela zwykła – 26.07.2020 r.

  1. Dziś świętych Joachima i Anny, rodziców NMP – dzień modlitwy za rodziców i ludzi starszych.
  2. W najbliższą sobotę rozpoczynamy sierpień – miesiąc trzeźwości. Zachęcamy do abstynencji.
  3. W liturgii: środa – św. Marty; piątek – św. Ignacego Loyoli, prezbitera.
  4. W najbliższą sobotę nabożeństwo fatimskie o godz. 17.00; w sobotę ks. Mateusz i ks. Marcin odwiedzą chorych od godz. 9.00. Pozostali księża uczynili to wcześniej.
  5. Najbliższa niedziela to pierwsza niedziela miesiąca. Zmiana tajemnic róż różańcowych o godz. 17.00. Składka przeznaczona na potrzeby naszej archidiecezji.
  6. W dniach 3-5 sierpnia jest organizowana pielgrzymka na Podlasie – szczegóły w gablocie. Są jeszcze wolne miejsca.
  7. Pan burmistrz Tomasz Matuszewski zaprasza na wystawę „Bądźcie dla świata obliczem miłości”, która jest kolejnym akcentem obchodów setnej rocznicy urodzin św. Jana Pawła w naszym mieście. Można ją obejrzeć od 29 lipca (środa) do 25 sierpnia w plenerze Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ul. Lenartowicza. Wystawa powstała dzięki współpracy Instytutu Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II z Archiwum Kurii Metropolitalnej w Krakowie. Jest ona kroniką spotkań św. Jana Pawła II z dziećmi i młodzieżą, przedstawicielami różnych kultur i wyznań w Stolicy Apostolskiej i na całym świecie podczas wizyt papieskich.
  8. W minionym tygodniu na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy śp. Jadwigę Mazurek, Teresę Olejarz ze Stróżów Małych, Teresę Cygan, Józefa Cioska i Annę Kijek. Wieczne odpoczywanie racz im dać, Panie, …
25 lipca 2020|