„Idzie, idzie Bóg prawdziwy…”

W każdy czwartek, w naszej parafii, pochylamy się nad tajemnicą Eucharystii i kapłaństwa. Szczególny wymiar posiada ta zaduma, kiedy łączy się z wyjątkowymi wydarzeniami. Tradycyjnie, od lat, zakończenie oktawy Bożego Ciała, łączy Parafian na wspólnej modlitwie oraz uroczystej procesji dookoła naszego parafialnego wieczernika. W tym dniu dokonuje się poświecenia wianków oraz błogosławi dzieci. Za niestrudzone uczestnictwo w uroczystościach zakończenia oktawy, nasi najmniejsi bohaterowie, otrzymali mały słodki upominek.

Niech nasza pobożność eucharystyczna rozwija się nie tylko z okazji oktawy Bożego Ciała.

Pragniemy przypomnieć, że w naszym kościele parafialnym, w każdą środę, ma miejsce całodniowa adoracja Najświętszego Sakramentu.

Ponadto, w każdą środę, o godzinie 15.00 modlimy się wspólnie Koronką do Bożego Miłosierdzia.

Serdecznie zapraszamy do łączności modlitewnej!

ks. Mateusz Sławiński
fot. Kuba Radożycki

18 czerwca 2020|