XIII Niedziela zwykła – 28.06.2020 r.

 1. Dziś o godz. 17.00 nabożeństwo ku czci NSPJ.
 2. Jutro uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. w tym dniu o godz. 6.30, 8.00, 9.30, 11.00, 17.00 i 18.30; w Stróżach o godz. 17.00, w Płowcach o godz. 18.00. O godz. 18.00 odprawimy nabożeństwo ku czci NSPJ.
 3. We wtorek zakończenie nabożeństw czerwcowych o godz. 17.30.
 4. W piątek święto św. Tomasza, apostoła.
 5. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W środę jak zawsze całodzienne wystawienie Najświętszego Sakramentu i o godz. 17.40 nowenna do MB Nieustającej Pomocy.
 6. W czwartek spowiadamy od godz. 17.00 (zapraszamy kandydatów do bierzmowania i ich rodziny), także w czwartek spowiadamy w Płowcach i Stróżach od godz. 17.00. UWAGA: Spowiedź św. w piątek od godz. 15.00; o godz. 16.30 Msza św. i litania do NSPJ. W piątek o godz. 18.00 Msza św. z udzieleniem sakramentu bierzmowania naszej młodzieży (uczestniczą tylko rodzice, świadkowie i rodzeństwo bierzmowanych oraz ci, którzy zamówili intencje mszalne na ten dzień). Sakramentu udzieli ks. abp Adam Szal, metropolita przemyski.
 7. Nabożeństwo fatimskie w sobotę o godz. 17.00.
 8. Za tydzień zmiana tajemnic róż różańcowych o godz. 17.00.
 9. Od następnej niedzieli, w każdą niedzielę lipca i sierpnia Msze św. po południu odprawiamy o godz. 18.00 i 20.00.
 10. Tegoroczna, już 40. Archidiecezjalna Piesza Pielgrzymka z Przemyśla na Jasną Górę odbędzie się w tradycyjnym czasie od 4 do 15 lipca 2020 r. pod hasłem Oto wielka Tajemnica wiary”. W tym roku pielgrzymowanie będzie miało inną formę, wymuszoną przez obecną sytuację. Będziemy wędrować w jednej, symbolicznej, 150-osobowej grupie, zgodnie z obecnie obowiązującymi zarządzeniami. Każda grupa pojawi się dwukrotnie na pątniczym szlaku. Pierwszy raz, kiedy wyruszy ze swojego kościoła stacyjnego (według planu w dniach 4, 5 i 6 lipca), a drugi raz – poprzez zorganizowany wyjazd – pokonując odcinek zaplanowany na dany dzień. Po przejściu swojego odcinka trasy, pielgrzymi będą wracać do swoich domów, z możliwością odwiedzenia Jasnej Góry (szczegóły u księży przewodników).W tych utrudnionych warunkach dla pielgrzymowania fizycznego, zapraszamy dotychczasowych pątników i wszystkich chętnych do włączenia się w pielgrzymowanie duchowe. Na stronie internetowej naszej Pielgrzymki (pielgrzymka.przemyska.pl) należy dokonać stosownych zapisów do grupy duchowych pielgrzymów, której patronuje bł. ks. Jan Wojciech Balicki – patron obecnego roku duszpasterskiego w naszej Archidiecezji. Poprzez tę stronę i media prowadzone przez Radio FARA, każdy duchowy pielgrzym będzie miał możliwość przeżywać codziennie program realizowany na pątniczym szlaku: wysłuchać medytacji i konferencji, przesyłać intencje i pozdrowienia, a zwłaszcza uczestniczyć we wspólnej modlitwie.
  Nasz ks. abp zaprasza diecezjan do gromadzenia się w swoich świątyniach parafialnych na Eucharystii, a o godz. 20.30 na wspólnej modlitwie różańcowej i Apelu Jasnogórskim. Tak będziemy czynić począwszy od 4 lipca (sobota) – w tym dniu rozpoczniemy nasze pielgrzymowanie o godz. 17.00 nabożeństwem fatimskim; w pozostałe dni o godz. 20.30 wspólnie – kto może – będziemy w kościele modlić się na różańcu, kończąc Apelem Jasnogórskim.
  Ponadto, pozostając w duchowej łączności z pątnikami, podobnie jak w zeszłym roku, również i w tym podejmujemy Drugą Archidiecezjalną Sztafetę Różańcową, organizowaną przez Radio FARA. Sztafeta będzie trwała od 4 do 16 lipca. Każdego dnia, w dzień i w nocy – co pół godziny – pragniemy odmawiać 4 części różańca, ofiarując swoją modlitwę za Archidiecezję, biskupów i kapłanów posługujących w naszej Archidiecezji, za przygotowujących się do kapłaństwa w Seminarium Duchownym w Przemyślu, za zgromadzenia zakonne, o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne, o rozwój Radia FARA i dzieł, które przy nim są prowadzone, o ustanie panującej epidemii oraz we wszystkich intencjach, które w dniach trwania 40. Przemyskiej Archidiecezjalnej Pieszej Pielgrzymki będą nieśli pielgrzymi fizycznie idący na Jasną Górę, duchowi pielgrzymi i uczestnicy Archidiecezjalnej Sztafety Różańcowej. Nasza parafia podejmie tę szczególną modlitwę 11 lipca o godz. 2.30 w nocy. Proszę o zgłoszenie w zakrystii 4 osób (może być więcej).
  W tym roku po raz czterdziesty wyruszamy na pątniczy szlak. Z tej okazji została przygotowana publikacja, która podsumowuje ostatnich 15 lat Pielgrzymki. Znajdują się w niej treści ukazujące piękno pielgrzymowania, świadectwa pielgrzymów i liczne zdjęcia. Książkę tę, liczącą blisko 200 stron, można zamówić u księży przewodników. Dzieło naszej Archidiecezjalnej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę ks. abp zawierza Maryi, naszej najlepszej Matce: „Pełni nadziei, że w tym roku będziemy mogli iść pieszo i dziękować Bogu przed Tronem naszej Jasnogórskiej Pani za ocalenie i prosić o umocnienie wiary w Narodzie Polskim, modlimy się za Was wszystkich, którzy od wielu lat towarzyszycie nam duchowo i wspieracie swoją modlitwą podczas Pieszej Pielgrzymki”.
 11. Jest nowy numer naszej parafialnej gazetki.
 12. Za tydzień zbiórka do puszek na pomoc powodzianom w naszej archidiecezji. Proszę o pomoc członków Akcji Katolickiej.
 13. Życzymy dzieciom i młodzieży, nauczycielom i wychowawcom zdrowego i radosnego wakacyjnego odpoczynku; życzymy, by czas wakacji stał się szansą odkrywania dobra i piękna, czasem umacniania otrzymanych od Boga darów.
 14. W minionym tygodniu na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy śp. Kazimierę Sikorską, Grażynę Jaklik i Jana Piroga. Wieczne odpoczywanie racz im dać, Panie, …
27 czerwca 2020|