Uroczystość Trójcy Przenajświętszej – 7.06.2020 r.

 1. Dzisiaj w Uroczystość Trójcy Przenajświętszej; kończy się okres Komunii świętej wielkanocnej. Kto nie dopełnił tego obowiązku ma grzech zaniedbania. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na Seminarium Duchowne w Przemyślu
 2. O godz. 17.00 zmiana tajemnic róż różańcowych i nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 3. W liturgii: poniedziałek – św. Jadwigi, królowej, piątek – 12 czerwca przypada rocznica poświęcenia (konsekracji) naszego kościoła, która się odbyła 12.06.1897 r.; kościół poświęcił bp Jakub Glazer, a proboszczem był wówczas ks. Franciszek Czaszyński; módlmy się za wszystkich budowniczych i ofiarodawców, którzy po dziś dzień zabiegają o wystrój i piękno naszego kościoła – niech dobry Bóg, który zechciał zamieszkać w domu modlitwy, będzie uwielbiony i hojnie nam błogosławi, sobota – św. Antoniego Padewskiego
 4. We środę od godz. 17.30 będziemy spowiadać przed Uroczystością Bożego Ciała. Zachęcamy, by skorzystać z sakramentu, by w pełnej łączności z Jezusem przeżywać Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa.
 5. W Boże Ciało uroczysta Msza św. w naszym kościele o godz. 9.30 (nie będzie Mszy św. o godz. 11.00; pozostałe Msze św. jak w niedzielę). Po Mszy św. udamy się w procesji wokół kościoła do czterech ołtarzy. Grupy parafialne prosimy o pomoc w przygotowaniu ołtarzy. Biorący udział w procesji muszą mieć maseczki. W procesji może uczestniczyć 150 osób, pozostali będą w kościele. Za pobożny udział w procesji Eucharystycznej podczas Uroczystości Bożego Ciała można zyskać odpust zupełny. Prosimy o wystawienie w oknach swoich domów i mieszkań obrazów z Sercem Pana Jezusa.
 6. W Boże Ciało po Mszy św. godz. 16.00 procesja z odśpiewaniem litanii do NSPJ.
 7. W piątek rozpoczyna się oktawa Bożego Ciała z procesjami, w czasie których będziemy śpiewać litanię do NSPJ; w piątek i sobotę nabożeństwo ku czci NSPJ o godz. 17.30.
 8. W Stróżach i Płowcach porządek Mszy św. w Boże Ciało jak w każdą niedzielę.
 9. Jutro maturzyści rozpoczynają egzaminy; zapraszamy ich w każdy dzień na Mszę św. o godz. 7.30.
 10. 13 czerwca rocznica święceń ks. prałata – polecajmy go Panu Jezusowi, któremu służy 48 lat.
 11. Za tydzień taca będzie przeznaczona na potrzeby parafii.
 12. W minionym tygodniu na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy śp. Stanisławę Nestorowicz. Wieczne odpoczywanie racz jej dać, Panie, …
6 czerwca 2020|