VI Niedziela Wielkanocna – 17.05.2020 r.

 1. Dziś o godz. 12.30 Msza św., a po niej nabożeństwo ku czci św. Rity; o godz. 17.00 nabożeństwo majowe, codziennie o godz. 18.00.
 2. Dziś o godz. 18.00 Msza św. dziękczynno-błagalna z racji setnej rocznicy urodzin św. Jana Pawła II, honorowego Obywatela Sanoka, z udziałem władz naszego Miasta. Po niej krótka impresja muzyczna. Zapraszamy do udziału.
 3. Jutro setna rocznica urodzin św. Jana Pawła II. Spróbujmy przeżyć ten dzień w naszych rodzinach w sposób uroczysty (przejrzenie książek, albumów, filmów, rozmowa i wspólna modlitwa o godz. 20.30, po której zaśpiewamy „Barkę”).
 4. W poniedziałek, wtorek i środę –przypadają dni modlitw o urodzaje (Dni Krzyżowe).
 5. We środę rocznica święceń biskupich bpa Stanisława Jamrozka, a we czwartek rocznica ingresu ks. abpa Adama Szala do katedry. Módlmy się za naszych pasterzy.
 6. Od piątku rozpoczniemy nowennę przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego.
 7. W najbliższą niedzielę Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego; w naszej archidiecezji święcenia diakonatu. Otaczamy modlitwą kandydatów do święceń.
 8. W naszym kościele obecnie wg państwowych przepisów może być obecnych 70 osób.
 9. Jak zapewne wszyscy wiedzą, tydzień temu dokonano dewastacji naszego kościoła i zniszczenia samochodów księży wikariuszy. Ubolewamy na tą profanacją. W jesieni wewnątrz kościoła pewien mężczyzna załatwił potrzebę fizjologiczną. Przykro o tym mówić, ale czy wystarczy wytłumaczenie, że skoro ktoś jest chory to nic nie można zrobić? Bardzo serdecznie dziękujemy p. Patrykowi, naszemu młodemu parafianinowi, że zareagował na to, co się działo w nocy 10 maja i ujął sprawcę. Należą mu się najgłębsze wyrazy uznania za odwagę i stanięcie w obronie świętości kościoła. Niech Pan Bóg mu błogosławi. Prosimy również o czujność i odpowiedzialność. Kościół jest na razie cały dzień otwarty. Do kancelarii prosimy dzwonić domofonem. W powyższym kontekście mamy obawy o swoje bezpieczeństwo. Dziękujemy za zrozumienie i wyrazy solidarności.
 10. Muzeum Historyczne w Sanoku pragnie zaprosić na wystawę fotograficzną, upamiętniającą setną rocznicę urodzin św. Jana Pawła II. Wystawa ma charakter plenerowy i będzie prezentowana na dziedzińcu sanockiego zamku od 18 maja do 31 lipca. Jej współautorami są sanoczanie i mieszkańcy ziemi sanockiej, którzy udostępnili unikatowe fotografie związane z życiem i pontyfikatem Papieża-Polaka z prywatnych archiwów.
 11. W minionym tygodniu na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy śp. Giorgio Canale i Franciszka Krawca. Wieczne odpoczywanie racz im dać, Panie, …
16 maja 2020|