Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – 31.05.2020 r.

 1. Dziś Uroczystość Zesłania Ducha Świętego; można pod zwykłymi warunkami zyskać odpust zupełny za pobożne, publiczne odmówienie hymnu „O Stworzycielu, Duchu przyjdź”. Dziś o godz. 17.00 zakończenie nabożeństw majowych.
 2. Jutro święto NMP Matki Kościoła. Msze św. o godz. 6.30, 8.00, 9.30, 11.00, 17.00 i 18.30; w Stróżach o godz. 17.00, w Płowcach o godz. 18.00.
 3. W liturgii: środa – św. Karola Lwangi i towarzyszy, czwartek – święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana (modlimy się w tym dniu szczególnie za kapłanów i o nowe powołania do życia kapłańskiego), piątek – św. Bonifacego.
 4. Od jutra rozpoczniemy nabożeństwa czerwcowe ku czci NSPJ w dni powszednie o godz. 17.30. Jutro to nabożeństwo będzie o godz. 18.00.
 5. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek spowiadamy w Stróżach i Płowcach o godz. 17.00, a od godz. 17.30 w naszym kościele. W piątek spowiedź św. od godz. 16.00.
 6. W sobotę księża odwiedzą chorych od godz. 9.00. W I sobotę nabożeństwo fatimskie o godz. 17.00.
 7. W najbliższą niedzielę Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Kończy się okres Komunii św. wielkanocnej. Za tydzień zmiana tajemnic róż różańcowych i nabożeństwo czerwcowe o godz. 17.00.
 8. Komunikat Kurii Metropolitalnej w Przemyślu:
  W kościołach i innych miejscach sprawowania kultu religijnego zniesiony zostaje limit osób, z zachowaniem obowiązku zasłaniania ust i nosa przez wszystkich jego uczestników z wyłączeniem osób go sprawujących.
  Zniesienie liczby uczestników dotyczy również uroczystości pogrzebowych. Należy pamiętać, że podczas procesji żałobnej, która odbywa się już w przestrzeni publicznej, obowiązują odrębne przepisy. Zgodnie z nimi  w procesji może brać udział do 150 osób, które zwolnione są z zasłaniania ust i nosa, o ile zachowają 2-metrowy dystans od innych. Jeśli nie są w stanie zachować takiego dystansu mają nadal obowiązek zasłaniania ust i nosa.
  Od niedzieli 7 czerwca 2020 r. włącznie zostaje odwołana dyspensa od obowiązku uczestnictwa w niedzielnych i świątecznych Mszach świętych. Katechizm Kościoła Katolickiego mówi: Eucha­rystia niedzielna uzasadnia i potwierdza całe działanie chrześcijańskie. Dlatego wierni są zobowiązani do uczestniczenia w Eucharystii w dni nakazane, chyba że są usprawiedliwieni dla ważnego powodu (np. choroba, pielęgnacja niemowląt) lub też otrzymali dyspensę od ich własnego pasterza. Ci, którzy dobrowolnie zaniedbują ten obowiązek, popełniają grzech ciężki.
 9. W naszej parafii powoli rozpoczynamy okres udzielania Pierwszej Komunii Świętej. Spotkanie dla Rodziców i dzieci pierwszokomunijnych, którzy zdecydowali się na termin 14 czerwca zapraszamy na spotkanie organizacyjne, które odbędzie się 1 czerwca (poniedziałek) o godzinie 19.30 w naszym kościele. Wszystkich Parafian prosimy o modlitwę w intencji dzieci, które w najbliższych miesiącach będą przyjmować Pierwszą Komunię Świętą.
 10. W minionym tygodniu na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy śp. Mariana Kuczmana, Wojciecha Wiśniowskiego i Mieczysława Mazura. Wieczne odpoczywanie racz mu dać, Panie, …
30 maja 2020|