Wielkanoc – 12.04.2020 r.

  1. Trwa nowenna do Miłosierdzia Bożego. Będziemy ją odprawiać wieczorem po różańcu o godz. 20.30. Dziś można zyskać odpust zupełny za uczestnictwo przez radio i telewizję w błogosławieństwie papieskim Urbi et orbi. Jutro Msze św. jak w niedzielę.
  2. Rozpoczynamy oktawę Wielkanocy, w której każdego dnia świętujemy w liturgii tajemnicę Zmartwychwstania Pańskiego. W piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. We wtorek Msza św. o godz. 18.00 z okazji 10 rocznicy katastrofy smoleńskiej – w intencji ofiar i w intencji Ojczyzny.
  3. Dziękujemy za życzenia świąteczne przesłane nam w różny sposób – odwzajemniamy je, ogarniając wszystkich życzliwością i kapłańską modlitwą.
  4. Przypominamy i prosimy, aby stosować się do istniejących rozporządzeń związanych z istniejącą epidemią,
  5. Pragnę serdecznie podziękować tym wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do świętowania Wielkiego Tygodnia i Wielkanocy. Dziękuję księżom wikariuszom i emerytom. Dziękuję panu organiście i p. Monice Brewczak, s. Ewie i panom kościelnym. Dziękuję szczególnie służbie liturgicznej kierowanej przez ks. Marcina. Dziękuję naszej sanockiej telewizji za przekaz medialny. Dziękuję paniom sprzątającym kościół. Niech Zmartwychwstały Chrystus napełni Wasze serca swoim błogosławieństwem.
  6. Życzenia świąteczne: Obecny czas uświadomił wielu ludziom kruchość życia i wszelkich jego zabezpieczeń, ukazał możliwość kresu ubóstwiania dobrobytu, napełnił serca lękiem i niepewnością. Kościół z odwagą ogłasza światu, że Chrystus zmartwychwstał i On jest pewnym fundamentem życia na zawsze niezależnie od okoliczności. Życzę w imieniu swoim i wszystkich kapłanów pracujących w naszej parafii, by Święta Wielkanocne odnowiły wiarę pełną nadziei i zaowocowały pogłębieniem miłości w rodzinach i sąsiedztwie. Niech Zmartwychwstały Chrystus przyniesie pokój i pewność chrześcijańskiej drogi życia. Niech utrapienia obecnego czasu przygotują bezmiar chwały w przyszłym świecie. Życzę zdrowia duszy i ciała. Świętujcie, pamiętając, że Zmartwychwstały Pan życia i śmierci, jest zawsze z nami. Wesołego Alleluja!
11 kwietnia 2020|