Niedziela Palmowa – 5.04.2020 r.

 1. Niedzielą Palmową rozpoczynamy czas Wielkiego Tygodnia.
 2. W czwartek rozpoczynamy uroczysty obchód Świąt Wielkanocnych, w tym roku bez udziału wiernych. Poza liturgią kościół będzie otwarty.
 3. W Wielki Czwartek Msza Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00. Nie będzie Ciemnicy.
 4. W Wielki Piątek nabożeństwo o godz. 18.00; obowiązuje post ścisły – posiłki bezmięsne (2 lekkie i 1 do syta); nie ma od niego dyspensy; obowiązuje wiernych, którzy ukończyli 18 rok życia, a nie rozpoczęli 60-tego. Zachęcamy do postu również w Wielką Sobotę.
 5. W Wielki Piątek o godz. 20.30 będzie różaniec i rozpoczniemy nowennę przed uroczystością Bożego Miłosierdzia. I tak codziennie jak zresztą dotąd. Zachęcamy do modlitwy w rodzinach; módlmy się nieustannie za siebie pamiętając o tych, którzy w tych tygodniach obarczeni są szczególną troską o zdrowie i życie każdego z nas.
 6. W Wielką Sobotę trwamy na modlitwie przy Bożym Grobie, rozważając Mękę i Śmierć naszego Pana. Pan Jezus będzie wystawiony w głównym ołtarzu i będzie można przyjść prywatnie w Wielką Sobotę na adorację z zachowaniem przepisów sanitarnych (max 5 osób). Nie będzie poświęcenia pokarmów na stół wielkanocny. Prosimy, by odbyło się przed śniadaniem wielkanocnym błogosławieństwo stołu. Będzie udostępnione na naszej stronie internetowej; jest również na wielu portalach internetowych.
 7. Liturgię Wielkiej Soboty rozpoczniemy o godz. 19.00.
 8. Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego – rezurekcja o godz. 6.00 (bez procesji). Msze św. w czasie Świąt Wielkanocnych jak w każdą niedzielę.
 9. Dla Stróżów i Płowiec – nie będzie liturgii w Wielki Piątek ani w Sobotę; w niedzielę jak zawsze, ale zgodnie z rozporządzeniami państwowymi.
 10. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” tym, którzy złożyli ofiary na kwiaty do Bożego Grobu, a szczególnie różom: bł. Bronisławy i MB Częstochowskiej. Bóg zapłać!
 11. Dziękuję serdecznie za indywidualne ofiary składane w kancelarii czy przesyłane na konto na potrzeby parafii. Bóg zapłać!
 12. Co do pierwszych piątków i sobót Komisja Episkopatu ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów wyjaśnia: jeśli w trakcie odprawiania praktyki pięciu sobót oraz dziewięciu piątków miesiąca nie jest możliwe spełnienie warunku przyjęcia sakramentalnej Komunii w okresie epidemii, nie ulega przerwaniu ciągłość owoców, a więc nie trzeba tej praktyki zaczynać od nowa, a jedynie przedłużyć tę praktykę o kolejny miesiąc; zaleca się przyjąć w tym dniu Komunię św. duchową.
 13. Ks. prał. Krzysztof Chudzio został mianowany przez papieża Franciszka biskupem pomocniczym Archidiecezji Przemyskiej.
5 kwietnia 2020|