III Niedziela Wielkanocna – 26.04.2020 r.

 1. Od dziś rozpoczyna się Tydzień Biblijny pod hasłem „Kto we Mnie wierzy, będzie spożywał Chleb życia wiecznego”. Archidiecezjalne Dzieło Biblijne proponuje na ten tydzień rodzinną modlitwę słowem Bożym, która będzie prowadzona na antenie Radia Fara o godz. 20.00.
 2. W liturgii tygodnia: środa – święto św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy, sobota – Uroczystość NMP Królowej Polski, głównej patronki Polski i archidiecezji przemyskiej (przeniesiona z niedzieli).
 3. 2 maja w bazylice archikatedralnej święcenia biskupie przyjmie ks. prał. Krzysztof Chudzio, nowy bp pomocniczy naszej archidiecezji. Transmisja uroczystości będzie w Radiu Fara, prosimy o duchową łączność i modlitwę za bpa Krzysztofa.
 4. W piątek rozpoczyna się piękny miesiąc maj. Śpiewem Litanii Loretańskiej przez pośrednictwo Matki Najświętszej wielbić będziemy Boga, prosić o zmiłowanie i nawrócenie dla nas i całej ludzkości. Nie dopuśćmy do tego, aby w polskich sercach wygasała miłość do Matki Najświętszej. Śpiewajmy litanię w domu z całą rodziną przy wieczornej modlitwie. W kościele nabożeństwa majowe będą o godz. 18.00.
 5. W tym tygodniu I piątek i sobota miesiąca. Spowiadamy codziennie rano i wieczorem, można skorzystać. Myślimy o zorganizowaniu w czasie wielkanocnym spowiedzi św. dla wszystkich parafian (ogłosimy termin), ale musimy zważać na epidemię, by nie przyczynić do jej rozprzestrzeniania. Zachowujmy środki ostrożności i przepisy sanitarne.
 6. W sobotę nabożeństwo fatimskie ku czci Niepokalanego Serca NMP o godz. 17.00.
 7. Za tydzień wypada Niedziela Dobrego Pasterza, która rozpocznie Tydzień Modlitw o powołania do służby w Kościele. Jeszcze zmiany tajemnic nie będzie.
 8. W niedzielę za tydzień suma w intencji śp. ks. Krzysztofa Pastuszaka.
 9. Msza św. w intencji Ojczyzny będzie 3 maja w niedzielę o godz. 14.00 (uczestniczą tylko osoby zaproszone).
 10. Zachęcamy nadal do modlitwy w rodzinach, do łączności modlitewnej o godz. 20.30, Apelu Jasnogórskiego. Codziennie można korzystać z Eucharystii, ale stosując się do wytycznych (w naszym kościele 47 osób). Dziękujemy również za ofiary na potrzeby naszej parafii. Bóg zapłać!
 11. W minionym tygodniu na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy śp. Tadeusza Pióro. Wieczne odpoczywanie racz mu dać, Panie, …
25 kwietnia 2020|