II Niedziela Wielkanocna – Niedziela Miłosierdzia – 19.04.2020 r.

  1. Dziś Niedziela Miłosierdzia Bożego. Możemy zyskiwać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami przez cały rok na terenie Polski za pobożne odmówienie Koronki do Miłosierdzia Bożego w kościele lub kaplicy wobec Najświętszego Sakramentu, publicznie wystawionego lub przechowywanego w tabernakulum. Chorzy mogą zyskać odpust poza kościołem. Dzisiaj o godz. 15.00 odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia i przez godzinę będziemy trwać przed Najświętszym Sakramentem w Godzinie Miłosierdzia. Odmówimy różaniec. W kościele może być tylko 5 osób. Pan Jezus powiedział do św. Faustyny, że kto w tym dniu przyjmie Komunię św., będą mu odpuszczone wszystkie grzechy. Dziś o godz. 20.30 nie będzie różańca w kościele.
  2. Dziś rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia. Dziś po Mszy św. o godz. 12.30 nabożeństwo do św. Rity. W środę wystawienie Najświętszego Sakramentu, koronka o godz. 15.00 i nowenna do MB Nieustającej Pomocy o godz. 17.40.
  3. We czwartek uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, patrona Polski, w sobotę święto św. Marka, ewangelisty.
  4. Zostały wydane nowe wytyczne dotyczące ilości osób uczestniczących we Mszy świętej. Jest to uzależnione od powierzchni kościoła. W naszej świątyni równocześnie może się modlić 47 osób. Zasady obowiązują od najbliższego poniedziałku, tj. 20 kwietnia. Przychodzimy do kościoła w maseczkach. Zachowujemy dystans w czasie liturgii, modlitwy i podczas przyjmowania Komunii św.
  5. Codziennie o godz. 20.30 księża (którzy chcą) modlą się u ustanie pandemii, za chorych, za służbę zdrowia i wszystkie służby, o nawrócenie serc i pokój.
  6. W minionym tygodniu na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy śp. Marię Zimoń. Wieczne odpoczywanie racz jej dać, Panie, …
18 kwietnia 2020|