,,Zło dobrem zwyciężaj” – usilny apel do Parafian w sprawie koronowirusa

Drodzy Parafianie,

W związku z zarządzeniem Metropolity Przemyskiego oraz wprowadzonym stanem zagrożenia epidemicznego usilnie prosimy parafian, aby SKORZYSTALI Z DYSPENSY od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. i POZOSTALI W DOMACH.

Msze święte będą sprawowane według normalnego porządku. Do ewentualnego udziału zapraszamy, jeśli tego pragną, JEDYNIE osoby związane z intencją danej Mszy.

Ze względów bezpieczeństwa na Msze Święte będziemy wpuszczać wiernych do świątyni 15 minut przed jej rozpoczęciem. Przypominamy, że według państwowego rozporządzenia na Mszy św. nie może być więcej osób niż 50.

WSZYSTKICH pozostałych prosimy o skorzystanie z transmisji Mszy świętej w radiu, telewizji bądź Internecie.

Odwołujemy: bierzmowanie, rekolekcje parafialne, Ekstremalną Drogę Krzyżową, Mszę św. w intencji rzemieślników 19 marca, spotkania parafialne.

Usilnie zachęcamy do stosowania się do wszelkich postanowień i zaleceń organów państwowych, które mają na celu ograniczenie rozprzestrzeniania się koronawirusa i wywoływanej nim choroby COVID-19.

Kościół w ciągu tygodnia będzie otwarty jak dotąd. Msze św. w dni powszednie będziemy sprawować w dotychczasowych porach. Niech w Mszy św. uczestniczą TYLKO wierni, którzy zamówili daną intencję.

Zasady bezpieczeństwa podczas Mszy Świętej:

  • Możemy Komunię św. otrzymać na rękę i spożyć ją natychmiast przy kapłanie (kładziemy lewą rękę na prawą – tworzymy tron dla Pana Jezusa – podnosimy prawą ręką Komunię św. i wkładamy do ust, spożywamy przy kapłanie),
  • Zachowujemy bezpieczną odległość między sobą w kościele,
  • Nie będzie wody święconej w kropielnicach; można przynieść ją do kościoła i poświęcić, gdyby ktoś miał takie życzenie. Zwróćmy uwagę czy ktoś nie potrzebuje pomocy w naszym sąsiedztwie,
  • Nie podajemy rąk na znak pokoju

 

Kancelaria parafialna – dostępna każdego dnia od godz. 8.00 do 9.00.

W piątek Droga krzyżowa tylko o godz. 8.00. Nie wpuścimy więcej osób niż przewiduje rozporządzenie ministra zdrowia.

Prosimy, módlmy się wspólnie do Pana o ustanie epidemii. Módlmy się też serdecznie za jej ofiary i ich rodziny, za chorych i służbę zdrowia, za wszystkich, którzy niosą pomoc innym. Módlmy się za siebie nawzajem.

Święty Michale Archaniele, wspomagaj nas w walce…

Maryjo, Królowo Polski, módl się za nami.

15 marca 2020|