VII Niedziela zwykła – 23.02.2020 r.

 1. Dziś po Mszach św. zbiórka do puszek dla rodziny, której dach domu uległ zniszczeniu z powodu mocnego wiatru. Potrzeba pilnego remontu, by nie zalało domu. Akcję koordynuje Parafialny Oddział Akcji Katolickiej. Bóg zapłać za ofiary i pomoc!
 2. Za tydzień składka na Seminarium Duchowne w Przemyślu.
 3. Dziś rozpoczyna się Tydzień Trzeźwości. Zachęcamy do podjęcia abstynencji na czas Wielkiego Postu.
 4. Od Środy Popielcowej rozpoczyna się czterdziestodniowy okres Wielkiego Postu, w którym przez modlitwę, pokutne uczynki i czynną miłość bliźniego przygotowujemy się do Świąt Wielkanocnych. Okres Wielkiego Postu ma charakter chrzcielny i pokutny, dlatego w tym czasie modlimy się za tych, którzy przygotowują się do chrztu, sami zaś dziękujemy za otrzymaną wiarę na chrzcie świętym. W Środę Popielcową obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych (wszystkich, którzy ukończyli 14 rok życia do końca życia) oraz post ilościowy (wszystkich wiernych, którzy ukończyli 18 rok życia, a nie rozpoczęli 60-tego). Mimo tego przepisu rodzice powinni zatroszczyć się, aby również dzieci były wprowadzane w autentycznego ducha pokuty.
 5. Zalecamy, aby dla nieobecnych w tym dniu zabrać poświęcony popiół jako znak łączności z pokutującym Kościołem.
 6. W Środę Popielcową Msze św. o godz. 6.30, 8.00, 9.30, 11.00, 17.00, 18.30. Po sumie rozpocznie się adoracja Najświętszego Sakramentu, która trwać będzie do godz. 17.00. Zapraszamy do trwania przed Jezusem Eucharystycznym, by Go uwielbiać, dziękować, przepraszać i prosić, szczególnie o łaskę dobrego przeżycia Wielkiego Postu. Koronka jak zwykle o godz. 15.00. Nowennę do MB Nieustającej Pomocy rozpoczniemy o godz. 16.40.
 7. W Stróżach Mszę św. w Środę Popielcową odprawimy o godz. 17.00, w Płowcach o godz. 18.00.
 8. W Środę Popielcową kancelaria parafialna nieczynna.
 9. Od Środy Popielcowej do I niedzieli Wielkiego Postu wypadają Kwartalne Dni Modlitw o ducha pokuty.
 10. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z kl. VIII i ich rodziców będzie we czwartek o godz. 18.30 (kto może niech przyjdzie na Mszę św.). Bierzmowanie będzie 21 marca (sobota) o godz. 11.00 w naszej farze.
 11. W Wielkim Poście w każdy piątek Droga krzyżowa: godz. 8.00 (dla starszych), 17.15 (dla dzieci, rodziców dzieci szkolnych i wszystkich chętnych), po Mszy św. o godz. 18.00 (dla młodzieży). W Stróżach i Płowcach Droga krzyżowa w każdy piątek o godz. 18.00. Parafian tam mieszkających prosimy o przeprowadzenie tego nabożeństwa we własnym zakresie.
 12. W niedzielę o godz. 9.30 dzieci przygotowujące się do I spowiedzi i Komunii św. otrzymają poświęcone modlitewniki.
 13. Od przyszłej niedzieli Gorzkie żale o godz. 17.00, w kościołach dojazdowych – bezpośrednio po Mszy św. Na tych nabożeństwach będziemy zbierać ofiary na kwiaty do Bożego Grobu. Serdecznie zapraszamy na te rzewne wielkopostne nabożeństwa, aby jak najgłębiej w niknąć w tajemnicę naszego zbawienia. Za udział w Drodze krzyżowej i Gorzkich Żalach można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 14. Z racji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych za tydzień w niedzielę Msza św. o godz. 12.30 będzie w ich intencji. Zapraszamy na Koncert poświęcony Pamięci Żołnierzy Niezłomnych, który odbędzie się w naszym kościele w dniu 1 marca (niedziela) o godz. 19.00. W koncercie wystąpi Zespół Wokalny „SOUL” pod dyrekcją Pani dr Moniki Brewczak.
 15. W tym roku Spotkanie Młodych Archidiecezji Przemyskiej odbędzie się w Błażowej w terminie od 3 do 5 kwietnia. Bliższe informacje u katechetów, zapisy do 2 marca. Zachęcamy młodzież  do wzięcia udziału w Spotkaniu.
 16. Zaproszenie: W sobotę 29 lutego o godz. 17.00 w Młodzieżowym Domu Kultury w Sanoku odbędzie się spotkanie prelekcyjne z autorką książki „Duchowość i charakter Witolda Pileckiego” p. dr Anną Mandrelą. Wstęp wolny. Serdecznie zapraszają organizatorzy.
 17. W bieżącym roku obchodzimy setną rocznicę urodzin św. Jana Pawła II. Dla jej upamiętnienia Fundacja im. św. Jana Pawła II „Wzrastanie” chce utworzyć Dom Miłosierdzia dla osób z niepełnoprawnością. Zachęcamy, by złożyć ofiarę na tacę w Środę Popielcową jako jałmużnę na ten cel. Fundacja „Wzrastanie”, założona przed 28 laty z inicjatywy ks. abpa Ignacego Tokarczuka, prowadzi różne dzieła pomocy dzieciom, młodzieży, niepełnosprawnym, chorym, bezdomnym.
 18. Dziękuję Róży św. ks. Zygmunta Gorazdowskiego za ofiarę na potrzeby parafii. Bóg zapłać.
 19. W minionym tygodniu na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy śp. Stanisława Młynarskiego, Irenę Kuzio i Władysława Ogrodnika. Wieczne odpoczywanie racz im dać, Panie, …
24 lutego 2020|