VI Niedziela zwykła – 16.02.2020 r.

  1. W sobotę święto katedry św. Piotra.
  2. Zwracamy się z prośbą do parafian o modlitwę za młodzież, która 22 marca przystąpi do sakramentu bierzmowania. W tym celu przygotowano koperty z ich imionami i modlitwą za daną osobę. Koperty wyłożone są na balaskach, prosimy je zabrać i codziennie odmawiać modlitwę do dnia bierzmowania.
  3. Podczas wystawienia Najświętszego Sakramentu w środę prosimy o zachowanie ciszy przez jedną godzinę przed nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W imieniu zainteresowanych parafian prosi zarząd Akcji Katolickiej.
  4. W ostatnim czasie z powodu mocnego wiatru została poszkodowana rodzina z naszej parafii mieszkająca przy ul. Matejki – zniszczony został dach. Potrzeba pilnego remontu, by nie zalało domu. Serdecznie proszę parafian o zbiórkę do puszek na ten cel za tydzień po Mszach św. Akcję koordynować będzie Parafialny Oddział Akcji Katolickiej. Jest również uruchomiona w internecie zrzutka na ten cel.
  5. Na stoliku przy wyjściu z kościoła są broszurki, które zawierają wytłumaczenie obrzędów Mszy św. Część parafian otrzymała je w czasie kolędy. Pozostali niech sobie zabiorą, by jak najbardziej świadomie, czynnie i owocnie uczestniczyć we Mszy św. Publikacja jest bezpłatna.
  6. Dyrektor i Nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 2 im. Św. Kingi w Sanoku serdecznie zapraszają dzieci przedszkolne wraz z rodzicami na dzień otwarty „Popołudnie z Dwójką”, które odbędzie się 18 lutego (wtorek) w godz. 16.00 – 18.00. W tym czasie będzie można zwiedzić szkołę, dowiedzieć się o działalności dydaktycznej, wychowawczej i opiekuńczej szkoły. Dzieci wezmą udział w wielu atrakcyjnych zajęciach. Serdecznie zapraszamy. Trwają zapisy do klasy pierwszej zarówno w dwójce i ósemce.
  7. W minionym tygodniu na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy śp. Tadeusza Gacka. Wieczne odpoczywanie racz mu dać, Panie, …
16 lutego 2020|