III Niedziela zwykła – 26.01.2020 r.

 1. Dziś Niedziela Słowa Bożego poświęcona celebracji, refleksji oraz krzewieniu Słowa Bożego. Zachęcamy do lektury Pisma św. i korzystania ze słowa Bożego na każdy dzień; można korzystać z fragmentów biblijnych, które stale są do dyspozycji wiernych za ławkami. Dziekuje tym, którzy je przygotowują.
 2. W liturgii: wtorek – św. Tomasza z Akwinu, prezbitera i doktora Kościoła, czwartek – bł. Bronisława Markiewicza, piatek – św. Jana Bosko.
 3. W sobotę nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP o godz. 17.00.
 4. W niedzielę, 2 lutego, święto Ofiarowania Pańskiego zwane w naszej ludowej tradycji świętem Matki Bożej Gromnicznej. Na każdej Mszy św. będziemy błogosławić gromnice. Jest to Dzień Życia konsekrowanego. W tym dniu łączymy się modlitwą z osobami powołanymi do życia konsekrowanego i prosimy o nowe powołania do szczególnej służby Bożej. Polecajmy wszystkie Siostry Służebniczki pracujące w naszej parafii. Zebrane ofiary w czasie Mszy św. zostaną przekazane dla sióstr klauzurowych w naszej diecezji. Prosimy o zabezpieczenie gromnic, by nie pokapać woskiem ławek i posadzki.
 5. Za tydzień w pierwszą niedzielę miesiąca zmiana tajemnic róż różańcowych.
 6. 29 stycznia Msza św. o godz. 18.00, na której będziemy się modlić za śp. ks. prał. Zdzisława Peszkowskiego z okazji jego imienin. Po Mszy św. w kościele spotkanie z p. Marią Rastawicką, która opowie o przyjaźni naszego Rodaka z kard. Stefanem Wyszyńskim. Zapraszamy.
 7. Komunikat Policji
  Sanoccy policjanci ostrzegają mieszkańców przed oszustami działającymi metodą „na wnuczka” lub „policjanta”. Do skutecznego oszustwa tą metodą doszło w środę po południu na terenie powiatu. Osoba została oszukana na kwotę ok. 15 tys. zł. Nadmienić należy, że prób oszustwa od początku roku było juz kilkanaście. Przestępcy w chwili obecnej działają przede wszystkim na terenie mniejszych miejscowości powiatu sanockiego.
  Metoda oszustwa na tzw. wnuczka czy policjanta zawsze wygląda podobnie. Polega ona na kontakcie telefonicznym, podczas którego rozmówca podaje się za członka lub znajomego rodziny, chcąc w ten sposób wyłudzić pieniądze. Oszuści zmieniają swoja historię w taki sposób, aby była ona jak najbardziej wiarygodna, a zarazem skuteczna. Żeby potwierdzić, że opisane zdarzenie jest prawdziwe, chwilę po telefonie od „krewnego” dzwoni fałszywy policjant. W trakcie rozmowy osoba pokrzywdzona najczęściej dowiaduje się o wypadku, w którym uczestniczyła osoba bliska. Po tej informacji pojawia się prośba o przekazanie pieniędzy na wypłatę odszkodowania dla osób rannych w wypadku z zaznaczeniem, że po pieniądze ktoś się zgłosi. Najczęściej osobami pokrzywdzonymi są ludzie starsi lub samotnie mieszkający.
  W trosce o bezpieczeństwo mieszkańców policja apeluje do wszystkich o ostrożność, czujność oraz stosowanie zasady ograniczonego zaufania w stosunku do osób kontaktujących się telefonicznie. Prosimy o dokładne sprawdzenie wiarygodności dzwoniącej osoby. Oszuści często starają się wywierać na ofiarach presję czasu. Nie dają chwili na zastanowienie się czy sprawdzenie informacji o dzwoniącym. Bywa tak, że przestępcy podając się za policjanta, grożą konsekwencjami prawnymi, jeśli ich rozmówca nie będzie współpracował.
  Przypominamy, że policjanci nigdy nie pośredniczą w przekazywaniu pieniędzy. Nigdy też, nawet w przypadku prowadzonego postępowania przeciwko oszustom, nie żądają przekazywania jakichkolwiek pieniędzy.
  Pamiętajmy, że przez telefon nie należy udzielać żadnych informacji na swój temat, m.in. nr pesel, adresu zamieszkania, nr dowodu osobistego, itp. W przypadku jakichkolwiek podejrzeń powiadamiamy o tym policję.
1 lutego 2020|