I Niedziela Wielkiego Postu – 1.03.2020 r.

 1. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na Wyższe Seminarium Duchowne w Przemyślu.
 2. Dziś o godz. 17.00 Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym. Zachęcamy do udziału. Podczas nabożeństwa będziemy zbierać ofiary na kwiaty do Bożego Grobu. Po nabożeństwie zmiana tajemnic róż różańcowych.
 3. Dziś przeżywamy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Z tej okazji o godz. 12.30 Msza św. w ich intencji. O godz. 19.00 zapraszamy na Koncert poświęcony Pamięci Żołnierzy Niezłomnych, który odbędzie się w naszym kościele. W koncercie wystąpi Zespół Wokalny „SOUL” pod dyrekcją Pani dr Moniki Brewczak.
 4. W środę święto św. Kazimierza, królewicza.
 5. W każdy piątek Droga krzyżowa: godz. 8.00 (dla starszych), 17.15 (dla dzieci, rodziców dzieci szkolnych i wszystkich chętnych), po Mszy św. o godz. 18.00 (dla młodzieży). W Stróżach i Płowcach Droga krzyżowa w każdy piątek o godz. 18.00. Parafian tam mieszkających prosimy o przeprowadzenie tego nabożeństwa we własnym zakresie.
 6. Za tydzień taca będzie przeznaczona na potrzeby parafii. W drugą niedzielę lutego na potrzeby parafii zebrano 10080 zł. „Kto na kościół łoży, tego Pan Bóg nie zuboży”. Bóg zapłać!
 7. W tym tygodniu I czwartek, piątek i sobota miesiąca; spowiedź św. w czwartek od godz. 17.30 i piątek od godz. 16.00. Spowiedź św. w Stróżach i Płowcach w czwartek od godz. 17.00.
 8. W sobotę o godz. 17.00 nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP.
 9. Dziękuję Róży św. Antoniego za ofiarę na kwiaty do Bożego Grobu. Bóg zapłać.
 10. Księża Michalici zapraszają na rekolekcje trzeźwościowe w dniach 20-22 marca – szczegóły w gablocie na kościele.
 11. Przypominamy przykazania kościelne:
 12. 1. W niedzielę i święta nakazane uczestniczyć we Mszy świętej i powstrzymać się od prac niekoniecznych.
  2. Przynajmniej raz w roku przystąpić do sakramentu pokuty.
  3. Przynajmniej raz w roku, w okresie wielkanocnym przyjąć Komunię Świętą .
  4. Zachowywać nakazane posty i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, a w czasie Wielkiego Postu powstrzymywać się od udziału w zabawach.
  5. Troszczyć się o potrzeby wspólnoty Kościoła.
 13. W minionym tygodniu na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy śp. Tomasza Gołębiowskiego, Ryszarda Paściaka i Tadeusza Pokrywkę. Wieczne odpoczywanie racz im dać, Panie, …
29 lutego 2020|